reklama
 
 

Hráči Pokémon Go prodávají svoje účty na internetu. Ceny se šplhají k desítkám tisíc korun

20. 7. 2016 10:42
Pokémon Go není jen prostředkem ke zpestření volného času, ale i možností, jak si přivydělat peníze. S účty se totiž navzdory pravidlům hry začalo obchodovat na internetové aukční stránce eBay, kde ho jeden vysokoškolák prodal za rekordní sumu 1500 liber (v přepočtu zhruba 30 tisíc korun).

Hráči mobilní aplikace Pokémon Go začali prodávat svoje účty na internetové aukční stránce eBay, ceny se tu pohybují okolo tisícovky liber (v přepočtu zhruba 30 tisíc korun).

Firma Niantic, která za vývojem mobilní hry stojí, podobné obchodování zakázala. Prodávajícím i kupujícím, kteří nerespektují oficiální pravidla, teď hrozí zablokováním účtu. Informoval o tom web britského deníku The Guardian.

Ceny hráčských profilů jsou různé. Pořídit se dají už od pěti liber, ty s vyšším levelem a bojovými schopnostmi se draží za zhruba 1000 liber.

"Nabízím svůj účet, kterému jsem věnoval hodně času a energie. Pro vás teď bude hra mnohem jednodušší. Jsem chudý vysokoškolský student s dluhy a každý cent mi pomůže," uvedl jeden z prodávajících. Účet nakonec prodal za rekordních 1500 liber.

Z hry se snaží lidé profitovat i jiným způsobem. Například v New Yorku existují profesionální hráči, kteří si za hodinovou lekci účtují zhruba 30 dolarů (v přepočtu zhruba 740 korun).

Navzdory tomu, že jsou to infantilní příšerky, mě Pokémon Go baví. Hra útočí na hrozně silný princip - že něco sbíráte, říká Petr Pouchlý. | Video: Martin Veselovský |  22:52

autor: pej | 20. 7. 2016 10:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama