Hráči Pokémon Go prodávají svoje účty na internetu. Ceny se šplhají k desítkám tisíc korun

pej
20. 7. 2016 10:42
Pokémon Go není jen prostředkem ke zpestření volného času, ale i možností, jak si přivydělat peníze. S účty se totiž navzdory pravidlům hry začalo obchodovat na internetové aukční stránce eBay, kde ho jeden vysokoškolák prodal za rekordní sumu 1500 liber (v přepočtu zhruba 30 tisíc korun).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Niantic Inc.

Hráči mobilní aplikace Pokémon Go začali prodávat svoje účty na internetové aukční stránce eBay, ceny se tu pohybují okolo tisícovky liber (v přepočtu zhruba 30 tisíc korun).

Firma Niantic, která za vývojem mobilní hry stojí, podobné obchodování zakázala. Prodávajícím i kupujícím, kteří nerespektují oficiální pravidla, teď hrozí zablokováním účtu. Informoval o tom web britského deníku The Guardian.

Ceny hráčských profilů jsou různé. Pořídit se dají už od pěti liber, ty s vyšším levelem a bojovými schopnostmi se draží za zhruba 1000 liber.

"Nabízím svůj účet, kterému jsem věnoval hodně času a energie. Pro vás teď bude hra mnohem jednodušší. Jsem chudý vysokoškolský student s dluhy a každý cent mi pomůže," uvedl jeden z prodávajících. Účet nakonec prodal za rekordních 1500 liber.

Z hry se snaží lidé profitovat i jiným způsobem. Například v New Yorku existují profesionální hráči, kteří si za hodinovou lekci účtují zhruba 30 dolarů (v přepočtu zhruba 740 korun).

Navzdory tomu, že jsou to infantilní příšerky, mě Pokémon Go baví. Hra útočí na hrozně silný princip - že něco sbíráte, říká Petr Pouchlý. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 47 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy