Část Sydney obsadili lovci pokémonů. Místní obyvatelé je kvůli hluku zasypali vajíčky a vodou

pv
14. 7. 2016 14:00
Předměstí Sydney trápí problémy s lovci pokémonů. Rhodes se stal vyhlášeným místem pro odlov a vychování těch nejlepších kreslených stvoření a stahují se do něj stovky až tisíce lidí. Místní se s hlukem rozhodli bojovat po svém a neukázněný dav zasypali vajíčky a balónky s vodou.
Foto: Repro Facebook.com/pokemongosydney

Trable s hrou Pokémon Go řeší australské město Sydney. Jeho předměstí Rhodes se stalo vyhlášeným místem pro odlov a vychování vzácných pokémonů. Místní obyvatele tak v posledních dnech trápí návaly lovců kreslených stvoření, kteří ruší pořádek v jinak klidné a rodinné čtvrti, informoval server Buzzfeed.

Lidé se do místa stahují, protože jsou zde na malém prostoru hned tři pokéstopy. Hráči tak mohou získat trojnásobek zkušeností, pokémonů i mincí. “Panuje zde naprostý chaos, kdy se zde schází až tisíc lidí. I po půlnoci je tady hrozný hluk, nadměrný nepořádek a opilí lidé,” popsal Buzzfeedu jeden z místních, podle kterého je centrem všeho dětské hřiště, které se tak pro místní stává nepoužitelné.

Problém se snažila řešit i místostarostka obce, na místo vyslala posílené hlídky, jež měly vyřešit problémy s klidem a parkováním. Ani to však nepomohlo, a proto se obyvatelé rozhodli vzít situaci do svých rukou.

V noci z úterý na středu zasypali lovce pokémonů ze svých balkónů vajíčky a vodními balónky. Na místo následně přijela policie, která sraz chytačů pod pohrůžkou pokuty rozehnala.

Jeden z místních obyvatel a zároveň organizátor srazů se bojí, že se situace do budoucna bude ještě zhoršovat, protože aplikace chystá možnost zavedení obchodování, které do hry přinese skutečné peníze. “Až se do hry zavede obchodování mezi hráči, budou se všichni snažit vychovat co nejlepší pokémony a Rhodes jim právě toto nabízí,” sdělil Michael Pope Buzzfeedu.

Pokémoni jsou třetí nejprodávanější herní série, ta značka má obrovskou sílu. Lidi baví taky faktor chytání a sběratelský prvek, říká Trojanová. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 46 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

Další zprávy