Hra Pokémon Go pobláznila svět. Lidé našli omylem mrtvoly, aplikaci zneužívají i zloději

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
12. 7. 2016 16:26
Mobilní aplikace Pokémon Go se stala novým herním hitem. Lidé po celém světě loví oblíbená kreslená stvoření a sbírají zkušenosti za návštěvy důležitých herních míst. To vše v reálném světě, kam se pokémoni díky GPS a mobilním telefonům přenesli. Přečtěte si, jak si hru zahrát v Česku, jak ušetřit baterii telefonu nebo na co si dát při lovu pozor.
Foto: Koláž Aktuálně.cz

Jak hrát hru v Česku

Ačkoliv si hru oficiálně v Česku nemůžete stáhnout, existuje způsob, jak si u nás hit začátku léta zahrát.

Majitelé Androidu si mohou stáhnout instalační soubor z ověřeného serveru APK Mirror. Při jeho instalaci musíte nejprve povolit (a po ní hned zase zakázat) instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Pozor si také musíte dát, abyste omylem nestáhli nějakou jinou, nebezpečnou verzi aplikace.

Popularity Pokemon Go totiž využili i hackeři, kteří pomocí jedné z falešných verzí šíří mezi uživatele vir, který umožňuje vzdálený přístup k vašemu mobilu. Pro kontrolu, zdali vaše aplikace není nebezpečná, přejděte do nastavení Pokemon Go a zkontrolujte, zdali nemá aplikace speciální povolení jako nahrávání zvuku nebo přístup k telefonátům a zprávám.

Majitelé zařízení s operačním systémem iOS si mohou hru zahrát pomocí založení amerického Apple ID. Návod, jak na to, si můžete přečíst na oficiálních stránkách Apple. Důležité je při jeho vytváření zvolit region “United States”.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy