Fanynky 50 odstínů šílí. Tohle má být pravý Christian Grey

jaz
24. 2. 2015 16:00
Američana pronásleduje tisíce žen. Jsou přesvědčeny, že on je hlavní hrdina úspěšné knižní trilogie, jejíž filmová adaptace nedávno dorazila do kin.
Foto: Brayden Olson / Facebook

Seattle - Úspěšná romantická trilogie britské spisovatelky E. L. James 50 odstínů šedi si získala řadu fanoušků, zvláště pak z řad dívek a dam. Ty také v poslední době okupují sociální síť i adresu jistého mladého podnikatele, který se nápadně podobá hlavnímu hrdinovi Christianu Greyovi.

Realitní magnát ze Seattlu Brayden Olson je 27letý úspěšný podnikatel, který po zkušenosti s houfem fanynek přiznává, že jistá podoba s Greyem by tu byla. Oba jsou mladí úspěšní muži ze Seattlu s luxusními auty značky BMW a oba mají pojmenovanou svou firmu sami po sobě.

Společnost Wilhelm Enterprises, jejíž název se skládá z prostředního jména skutečného Braydena Olsona, je oceňovaný holding z oblasti herních technologií a nemovitostí. Není možné si ale nepovšimnout podobnosti s fiktivní společností Grey Enterprises.

Zájem fanynek o Christiana Greye z masa a kostí neklesá ani přes to, že mladý podnikatel jen málokdy chodí do práce v obleku, nevlastní vrtulník a není miliardář jako jeho fiktivní dvojník. Mnohé ženy ale určitě zklame, že tito dva muži si nejsou podobní ani v sexuální oblasti, kde Olson nedosahuje míry Greyovy zvrácenosti.

"Christian Grey je postava z knihy. Nemyslím si, že by mu mohla někdy fyzická osoba konkurovat,“ tvrdí pro Business Insider Brayden Olson, který po vypuknutí šedé mánie dostává tisíce zpráv od neznámých lidí a návrhy od žen z různých koutů země. Pár z nich za ním dokonce i přiletělo do Seattlu a Olson přiznává, že s některými dokonce šel na schůzku.

Mladý podnikatel založil svou firmu v roce 2009, když ještě studoval na vysoké škole, a dopracoval se na post nejmladšího a nejúspěšnějšího podnikatele západního pobřeží. Proto také poukazuje na nereálnost některých částí filmové adaptace, na kterou si samozřejmě zašel do kina. Pozastavuje se například nad faktem, že miliardář Grey tráví nějak moc času mimo svou kancelář.

 

Právě se děje

Další zprávy