Fanynky 50 odstínů šílí. Tohle má být pravý Christian Grey

jaz
24. 2. 2015 16:00
Američana pronásleduje tisíce žen. Jsou přesvědčeny, že on je hlavní hrdina úspěšné knižní trilogie, jejíž filmová adaptace nedávno dorazila do kin.
Foto: Brayden Olson / Facebook

Seattle - Úspěšná romantická trilogie britské spisovatelky E. L. James 50 odstínů šedi si získala řadu fanoušků, zvláště pak z řad dívek a dam. Ty také v poslední době okupují sociální síť i adresu jistého mladého podnikatele, který se nápadně podobá hlavnímu hrdinovi Christianu Greyovi.

Realitní magnát ze Seattlu Brayden Olson je 27letý úspěšný podnikatel, který po zkušenosti s houfem fanynek přiznává, že jistá podoba s Greyem by tu byla. Oba jsou mladí úspěšní muži ze Seattlu s luxusními auty značky BMW a oba mají pojmenovanou svou firmu sami po sobě.

Společnost Wilhelm Enterprises, jejíž název se skládá z prostředního jména skutečného Braydena Olsona, je oceňovaný holding z oblasti herních technologií a nemovitostí. Není možné si ale nepovšimnout podobnosti s fiktivní společností Grey Enterprises.

Zájem fanynek o Christiana Greye z masa a kostí neklesá ani přes to, že mladý podnikatel jen málokdy chodí do práce v obleku, nevlastní vrtulník a není miliardář jako jeho fiktivní dvojník. Mnohé ženy ale určitě zklame, že tito dva muži si nejsou podobní ani v sexuální oblasti, kde Olson nedosahuje míry Greyovy zvrácenosti.

"Christian Grey je postava z knihy. Nemyslím si, že by mu mohla někdy fyzická osoba konkurovat,“ tvrdí pro Business Insider Brayden Olson, který po vypuknutí šedé mánie dostává tisíce zpráv od neznámých lidí a návrhy od žen z různých koutů země. Pár z nich za ním dokonce i přiletělo do Seattlu a Olson přiznává, že s některými dokonce šel na schůzku.

Mladý podnikatel založil svou firmu v roce 2009, když ještě studoval na vysoké škole, a dopracoval se na post nejmladšího a nejúspěšnějšího podnikatele západního pobřeží. Proto také poukazuje na nereálnost některých částí filmové adaptace, na kterou si samozřejmě zašel do kina. Pozastavuje se například nad faktem, že miliardář Grey tráví nějak moc času mimo svou kancelář.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy