Fanynky 50 odstínů šílí. Tohle má být pravý Christian Grey

jaz
24. 2. 2015 16:00
Američana pronásleduje tisíce žen. Jsou přesvědčeny, že on je hlavní hrdina úspěšné knižní trilogie, jejíž filmová adaptace nedávno dorazila do kin.
Foto: Brayden Olson / Facebook

Seattle - Úspěšná romantická trilogie britské spisovatelky E. L. James 50 odstínů šedi si získala řadu fanoušků, zvláště pak z řad dívek a dam. Ty také v poslední době okupují sociální síť i adresu jistého mladého podnikatele, který se nápadně podobá hlavnímu hrdinovi Christianu Greyovi.

Realitní magnát ze Seattlu Brayden Olson je 27letý úspěšný podnikatel, který po zkušenosti s houfem fanynek přiznává, že jistá podoba s Greyem by tu byla. Oba jsou mladí úspěšní muži ze Seattlu s luxusními auty značky BMW a oba mají pojmenovanou svou firmu sami po sobě.

Společnost Wilhelm Enterprises, jejíž název se skládá z prostředního jména skutečného Braydena Olsona, je oceňovaný holding z oblasti herních technologií a nemovitostí. Není možné si ale nepovšimnout podobnosti s fiktivní společností Grey Enterprises.

Zájem fanynek o Christiana Greye z masa a kostí neklesá ani přes to, že mladý podnikatel jen málokdy chodí do práce v obleku, nevlastní vrtulník a není miliardář jako jeho fiktivní dvojník. Mnohé ženy ale určitě zklame, že tito dva muži si nejsou podobní ani v sexuální oblasti, kde Olson nedosahuje míry Greyovy zvrácenosti.

"Christian Grey je postava z knihy. Nemyslím si, že by mu mohla někdy fyzická osoba konkurovat,“ tvrdí pro Business Insider Brayden Olson, který po vypuknutí šedé mánie dostává tisíce zpráv od neznámých lidí a návrhy od žen z různých koutů země. Pár z nich za ním dokonce i přiletělo do Seattlu a Olson přiznává, že s některými dokonce šel na schůzku.

Mladý podnikatel založil svou firmu v roce 2009, když ještě studoval na vysoké škole, a dopracoval se na post nejmladšího a nejúspěšnějšího podnikatele západního pobřeží. Proto také poukazuje na nereálnost některých částí filmové adaptace, na kterou si samozřejmě zašel do kina. Pozastavuje se například nad faktem, že miliardář Grey tráví nějak moc času mimo svou kancelář.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy