Muž pil měsíc jen kolu. Přibral 10 kilo a přišel o vlasy

jaz
3. 12. 2014 7:50
Experiment s deseti plechovkami Coca-Coly denně udělal ze svalnatého muže nemocného tlouštíka.
Foto: 10cokesaday.com

Los Angeles – George Prior byl ještě před měsícem zdravým padesátníkem v kondici s vyrýsovaným svalnatým tělem. V tu dobu ale spustil experiment, aby poukázal na tristní životní styl mnoha Američanů.

Ke zhoršení zdravotního stavu i celkové vizáže mu stačilo během jednoho měsíce dodržovat stejný stravovací režim, na jaký byl doposud zvyklý. Navíc přidal jen deset plechovek koly, které každý den vypil.

George se během měsíce výrazně změnil.
George se během měsíce výrazně změnil. | Foto: 10cokesaday.com

"Myslíte si, že každý ví, že vypít deset plechovek koly denně není zdravé a vy třeba pijete jen čtyři. Ale pokud přidáte dvě sklenice pomerančového džusu, dvě slazené kávy ze Starbucks, dva ledové čaje a ovocné smoothie, vyrovnáte se hravě mým deseti kolám. Možná to sice nejsou Coca-Coly, ale určitě to jsou slazené nápoje a řada Američanů vypije podobné množství cukru, jaké je právě v mých deseti kolách," vysvětluje na svých stránkách, které k experimentu vytvořil.

George přibral během měsíce přes 10 kilo, krevní tlak se mu zvýšil ze 129/77 na 145/96, výrazně ztratil vlasy a narostlo mu břicho. Kromě toho má pocit, jako by byl na Coca-Cole závislý. Má totiž nezřízenou chuť na sladké jídlo, s běžnými pokrmy má velké problémy a nedokáže jíst.

Závislost na sladkém nápoji a nepořádek

Závislost na cukru odůvodňuje několikanásobným překročením denní dávky. V jedné plechovce Coca Coly je totiž 35 gramů cukru, což se dá přirovnat k sedmi kostkám cukru. Doporučená denní dávka Světovou zdravotnickou organizací je přitom pět kostek cukru.

Denně tak George v rámci svého pokusu spořádal na 70 kostek cukru, přičemž si stěžoval na časté chození na záchod, pocit neustálé plnosti a velký nepořádek. Plechovky totiž byly všude.

Američan z Los Angeles přišel s odvážným experimentem nedlouho poté, co člen městské rady New Yorku Karim Camara požadoval, aby na etiketách sladkých nápojů bylo vždy varování o vysokém obsahu cukru a jeho možných následcích na zdraví člověka, jak je tomu například na krabičkách cigaret.

George Prior už sice s experimentem skončil a během čtyř dní bez koly zhubnul více jak dvě kila, stále se ale bojí o své dvě děti, které mohou být ohroženy zubním kazem, obezitou, rakovinou, srdečním onemocněním i mrtvicí. Sám proto opět pokračuje ve svém zdravém životním stylu a vyhledává stravu jen s nízkým obsahem sacharidů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy