Obsluha v McDonald's prodávala místo hamburgerů heroin

Zahraničí Zahraničí
30. 1. 2014 14:38
Kdo chtěl v Pittsburghu heroin, stačilo, aby zajel za správnou osobou k okénku McDonald's a objednal si "hračku".
Happy meal od McDonald's.
Happy meal od McDonald's. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Drogy se v americkém Pittsburghu neprodávají pouze na ulicích a v klubech, ale nově i v restauracích s rychlým občerstvením. Stačilo zajet k okénku jedné z poboček McDonald's a dealerka vám po vyslovení domluveného hesla vydala místo jídla heroin, informoval americký server CNN

Princip byl jednoduchý. Shantia Dennisová (26), zaměstnankyně fastfoodu, instruovala své klienty, aby přijeli k okénku "drive-through" a řekli následující větu: "Chtěl bych si objednat hračku."

Za chvíli jim již nesla krabičku Happy Meal. Uvnitř se neskrýval hamburger s hračkou, nýbrž balíčky s heroinem.

Dennisovou policisté okamžitě po odhalení vskutku originální distribuce drog na místě zatkli. Do té doby již stihla prodat deset heroinových balíčků. Dalších 50 čekalo na své klienty.

Jak CNN uvedla, stanovisko samotné firmy McDonald's se zatím nepodařilo získat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy