Obsluha v McDonald's prodávala místo hamburgerů heroin

Zahraničí Zahraničí
30. 1. 2014 14:38
Kdo chtěl v Pittsburghu heroin, stačilo, aby zajel za správnou osobou k okénku McDonald's a objednal si "hračku".
Happy meal od McDonald's.
Happy meal od McDonald's. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Drogy se v americkém Pittsburghu neprodávají pouze na ulicích a v klubech, ale nově i v restauracích s rychlým občerstvením. Stačilo zajet k okénku jedné z poboček McDonald's a dealerka vám po vyslovení domluveného hesla vydala místo jídla heroin, informoval americký server CNN

Princip byl jednoduchý. Shantia Dennisová (26), zaměstnankyně fastfoodu, instruovala své klienty, aby přijeli k okénku "drive-through" a řekli následující větu: "Chtěl bych si objednat hračku."

Za chvíli jim již nesla krabičku Happy Meal. Uvnitř se neskrýval hamburger s hračkou, nýbrž balíčky s heroinem.

Dennisovou policisté okamžitě po odhalení vskutku originální distribuce drog na místě zatkli. Do té doby již stihla prodat deset heroinových balíčků. Dalších 50 čekalo na své klienty.

Jak CNN uvedla, stanovisko samotné firmy McDonald's se zatím nepodařilo získat.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy