reklama
 
 

Zemřel bubeník Pantery Vinnie Paul. Kapelu zakládal s bratrem, kterého zabil na pódiu šílený střelec

23. 6. 2018 13:29
Kapela o úmrtí informovala na Facebooku. Příčina není známa.

Washington - Ve věku 54 let zemřel bubeník a spoluzakladatel americké metalové skupiny Pantera Vincent Paul Abbott známý jako Vinnie Paul. Kapela to oznámila na svém Facebooku.

Příčina úmrtí není známá. 

Vincent Paul Abbott aka Vinnie Paul has passed away. Paul is best known for his work as the drummer in the bands Pantera and Hellyeah. No further details are available at this time. The family requests you please respect their privacy during this time.

Zveřejnil(a) Pantera dne 23. June 2018

Smrt úspěšného bubeníka zasáhla i kolegy z branže, kteří na smutnou zprávu reagují na sociálních sítích. Upřímnou soustrast jeho rodině vyjádřil například zakládající člen legendární rockové kapely KISS Paul Stanley. 

"Vinnie Paul nám vždy ukazoval jen lásku. Budeš nám chybět, Vinnie" napsala na Twitteru zase skupina Papa Roach.

Paul v kapele, která byla založena v roce 1981, působil od začátku spolu se svým bratrem Darrellem Abbottem přezdívaným "Dimebag". 

Pantera stihla vydat několik alb a posbírat čtyři nominace na hudební ceny Grammy, než se v roce 2003 cesty členů rozešli. Paul rozpad kapely tehdy odůvodnil tím, že se frontman Phil Anselmo chtěl "posunout dál". 

V roce 2004 pak s bratrem založil nové čtyřčlenné hudební uskupení Damageplan. Týž rok v prosinci ale muzikanty postihla tragédie, když na jejich koncertu v Ohiu začal jeden z návštěvníků akce střílet do davu lidí. Darrell Abbott při incidentu zemřel. "Fanoušek", který měl střelbu na svědomí, tvrdil, že mu členové Pantery vykrádají jeho skladby.

Vinnie Paul ale i po této tragédii v hudební kariéře pokračoval. Od roku 2006 působil jako bubeník v groovmetalové superskupině Hellyeah, s níž vydal celkem pět desek. 

autor: Magazín | 23. 6. 2018 13:29

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama