reklama
 
 

"Vizuální mystifikátor" Robert V. Novák vystavuje v Českých Budějovicích své fotografie

10. 1. 2018
Pod názvem Opustit toto místo vystavuje od 10. ledna do 11. února českobudějovický Dům umění fotografie Roberta V. Nováka. Výstava rozšiřuje loňský stejnojmenný projekt, představený v Bratislavě.

O fotografovi Robertu V. Novákovi (55) mluví kurátorka loňské bratislavské i letošní výstavy v českobudějovickém Domě umění Silvia L. Čúzyová jako o "vizuálním mystifikátorovi, duchovním cestovateli a dobrodruhovi intelektu". 

Site-specific výstava Opustit toto místo představuje Novákovy fotografické celky inspirované minulostí a současností. Obsahově se dotýkají. 

"Robert vybírá z žité reality a kulturní minulosti i přítomnosti vždy to, co ho fascinuje a znepokojuje. Začlení a zamaskuje to do svých site-specific obrazových instalací pro konkrétní prostor. Vždy je to ale další pokračování autorského vyprávění významově navrstvenými fotografiemi," říká o aktuální výstavě kurátorka Čúzyová.

Robert V. Novák se vyučil litografem, po roce 1989 se začal věnovat především grafickému designu. Spolupracoval například s Galerií hlavního města Prahy, Galerií Rudolfinum či Moravskou galerií v Brně.

Jeho fotografická tvorba není v galeriích k vidění tak často, ačkoliv právě fotografie jsou pro něho podle Silvie L. Čúzyové důležitým prostředkem záznamů situací, postřehů, nápadů i pocitů.

Na podzim 2013 komplexně představil svou tvorbu na výstavě Časový optimista v Západočeské galerii v Plzni.

autor: Kultura | 10. 1. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama