FOTO Jaký komunista je podle Davida Černého dobrý?

FOTO Jaký komunista je podle Davida Černého dobrý?
Klub Meet Factory se připravuje na česko-polský koncert kapel BUTY a SBB.
Tématem večera je svoboda. Hlavně její podoba v 25. výročí od prvních svobodných voleb v Polsku a pádu komunismu.
Na plexiskla připevněná na oknech klubu, lidé píší nebo malují na téma: Co pro tebe znamená svoboda?
Příspěvky se hromadí.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
4. 6. 2014 21:48
V pražské Meetfactory se odehrál happening u příležitosti 25. výročí prvních svobodných voleb v Polsku. Výtvarník David Černý se ptal příchozích, co pro ně znamená svoboda.

Fotogalerie - Čtvrtého června před pětadvaceti lety se v Polsku uskutečnily první částečně svobodné volby ve východním bloku, zakončené zdrcujícím vítězstvím hnutí Solidarita. Následoval pád Berlínské zdi a sametová revoluce v tehdejším Československu.

Večer věnovaný tématu svobody v čase minulém, přítomném i budoucím se odehrál přesně v den výročí v pražském klubu MeetFactory zejména prostřednictvím výtvarného happeningu nazvaného Co pro Tebe znamená svoboda? pod uměleckým vedením Davida Černého a jeho přátel.

Výtvarník David Černý je známý svými protikomunistickými postoji, zejména díky kampani Fuck KSČM.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy