Trochu jiný koncert: jogínky doprovodil při cvičení Orchestr Berg. Role Guru se ujala Soňa Červená

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
5. 9. 2017 15:34
Netradiční představení se odehrálo v pondělí večer v kulturním zařízení Domovina v pražských Holešovicích. Mladý Orchestr Berg, který se zaměřuje na současnou hudbu a multimediální projekty, dělal hudební doprovod jogínskému cvičení. V netradiční roli přísné Guru se představila legendární česká divadelní herečka Soňa Červená. Kromě přednesu několika slov o józe, například od fotografa Františka Drtikola, instruovala desítku žen různého věku ke změnám pozic. Svérázný scénický melodram pro Guru, orchestr a jogíny skladatele Tomáše Reindla měl v Holešovicích světovou premiéru. Berg kombinující hudbu s tancem, filmem i divadlem založil v roce 1995 slovenský dirigent Peter Vrábel.
Záznam z představení Súrja Namaskár. | Video:
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy