SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na koncert Prefuse 73 v MeetFactory

Kultura Kultura
12. 3. 2014 17:17
Prefuse 73 se poprvé v Praze představí se svou precizní audiovizuální show, v níž si instrumentální alternativní hiphop podává ruce se zasmyčkovanou elektronikou.
Prefuse 73.
Prefuse 73. | Foto: meetfactory

Soutěž - Nabízíme bleskovou soutěž s deníkem Aktuálně.cz o dva lístky na koncert Guillerma Scotta Herrona alias Prefuse 73 v pražské MeetFactory.

Kdo správně odpoví na soutěžní otázku a bude mít štěstí při losování, získá dva volné vstupy, o čemž jej zítra kolem poledne (18. 3.) budeme informovat mailem. jeho jméno bude zapsané na guestlistu před koncertem. Své odpovědi zasílejte na adresu [email protected] s předmětem Prefuse 73 v MeetFactory.

Prefuse 73 se poprvé v Praze představí se svou precizní audiovizuální show, v níž si instrumentální alternativní hiphop podává ruce se zasmyčkovanou elektronikou, 19. března v MeetFactory.

Prefuse 73
Prefuse 73 | Video:

Guillermo, po otci Katalánec a po matce napůl Ir, napůl Kubánec, začal svojí tvůrčí osvětu před více jak třinácti lety. První dvě alba "Vocal Studies + Uprock Narratives" z roku 2001 a "One Word Extinguisher" z roku 2003 patří ke zlatému fondu žánru, který spoludefinoval. V podstatě už nehraje roli, jestli to bylo pod hlavičkou Prefuse 73, nebo některého z mnoha dalších Guillermových aliasů (Delarosa & Asora, Ahmad Szabo, Piano Overlord, případně projektu Risil).

Diskografie Prefuse 73 čítá všehovšudy osm položek (nebereme-li v potaz dlouhý výčet EP a singlů). Zatím poslední album se jmenuje "The Only She Chapters" a vyšlo v roce 2011. Mezi hosty se na něm představují třeba Zola Jesus, nebo zesnulá zpěvačka zvukových hračičků Broadcast - Trish Keenan.

Zástup Guillermových kolaborací však zdaleka nekončí u zmiňovaných dam. Za všechny lze zmínit spolupráci s The Flaming Lips, Four Tet, Amonem Tobinem, TV On The Radio nebo Mouse On Mars.

Před nedávnem Guillermo ohlásil společně se spřízněným producentem Teebsem nový, vlastní label Yellow Year, který vedle společné seance obou pánů, chystá EPs takových jmen jako Nosaj Thing, Lapalux nebo Nathan Fake.

Na evropský kontinent přijel Prefuse 73 po dlouhých čtyřech letech, do Prahy vůbec poprvé.

Soutěžní otázka:

Na projektu Risil spolupracoval Prefuse 73 se známou kapelou. Kterou?

 

Právě se děje

před 8 minutami

Dopravu na Žižkově omezí oprava ulice Jana Želivského

Technická správa komunikací (TSK) v Praze začala v sobotu na Žižkově s opravou ulici Jana Želivského mezi Basilejským náměstím a Koněvovou a práce potrvají do konce měsíce. Pro auta bude úsek ve směru na Ohradu uzavřen do středy 19. srpna, objížďka povede ulicemi Ambrožova, Jeseninova a Na Vápence. Tramvaje a autobusy MHD úsekem jezdit budou.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silnice při rekonstrukci dostane tzv. tichý asfalt, který by měl v této frekventované ulici pomoci snížit hluk. "Položením takzvaného tichého asfaltu a vyrovnáním kanálů předpokládáme snížení hlučnosti v okolí této komunikace o tři až pět decibelů," uvedla před časem mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Místopředsedkyně Senátu Horská navrhuje 24. červen jako den památky vyhlazených obcí

Mezi významné dny v českém kalendáři by se měl nově zařadit 24. červen jako Den památky obcí a sídel vyhlazených během nacistické okupace. V novele zákona o státních svátcích to navrhla místopředsedkyně Senátu Miluše Horská (KDU-ČSL). Na navržené datum připadá výročí vypálení obce Ležáky na Chrudimsku, kterou vyhladili nacisté v roce 1942 v souvislosti s atentátem na Reinharda Heydricha. Návrhem novely by se měl Senát v prvním čtení zabývat příští čtvrtek.

Podle Horské zůstává ve stínu lidických událostí nejen obec Ležáky, ale i další místa, která se stala obětí nacistické brutality na sklonku druhé světové války. Horská připomíná například vypálení moravské osady Ploština 19. dubna 1945, jejíž obyvatelé podporovali partyzány z 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky. Při akci bylo zastřeleno nebo zaživa upáleno 27 civilistů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA neprosadily v Radě bezpečnosti OSN prodloužení zbrojního embarga vůči Íránu

Spojeným státům se nepodařilo v Radě bezpečnosti OSN prosadit prodloužení zbrojního embarga proti Íránu. Z 15 členů se pro prodloužení kromě USA vyslovila ještě Dominikánská republika. Proti byly Rusko a Čína a zbývající země, včetně Francie, Británie a Německa, se zdržely, napsala agentura Reuters. Embargo, které je zakotveno v jaderné dohodě Íránu se světovými mocnostmi z roku 2015, má vypršet v říjnu.

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa prodloužení zbrojního embarga OSN vůči Íránu prosazuje již delší dobu. Míní totiž, že jeho zrušení islámské republice umožní získat zbraně, které mohou přispět k eskalaci konfliktů na Blízkém východě. Washington pohrozil, že pokud RB OSN embargo neprodlouží, spustí skrze jadernou dohodu proces k reaktivaci všech sankcí OSN vůči Íránu, včetně zbrojního embarga.

Zdroj: ČTK
Další zprávy