Slovácké divadlo ruší muzikál Chicago. Herečky otěhotněly

ČTK ČTK
27. 8. 2015 10:50
Režisér, který muzikál připravoval, z projektu odstoupil. Divadlo teď řeší, jak divákům nabídnout vhodnou alternativu.
Muzikál Chicago (ilustrační foto)
Muzikál Chicago (ilustrační foto) | Foto: ČTK

Uherské HradištěSlovácké divadlo v Uherském Hradišti ruší jednu z očekávaných novinek letošní jubilejní 70. sezony, muzikál Chicago, který měl režírovat Radek Balaš. Představitelky hlavních rolí přišly před prázdninami do jiného stavu, herečka, jež následně vzešla z konkurzu, poté vážně onemocněla, informoval ČTK herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Premiéra Chicaga měla být 7. listopadu.

"Režisér Balaš, který Chicago rok připravoval, zcela logicky od projektu ustoupil. S několikerou změnou obsazení nemohl divákům garantovat kvalitní výsledek," uvedl nový ředitel divadla Michal Zetel, jemuž zmíněná situace připravila nejhektičtější prázdniny života. "Kromě toho, že jsem se s rodinou stěhoval do Uherského Hradiště, jsem strávil hodiny a hodiny telefonováním s těmi nejlepšími režiséry, kteří by dokázali připravit nový titul," dodal ředitel.

Náhradu za Chicago se mu však zatím vyjednat nepodařilo. "Většina oslovených tvůrců byla okamžitě pro, ale jakmile se dozvěděli, že zkoušet by se mělo začít v řádu týdnů, omluvili se. Je to logické, inscenace se připravuje několik měsíců dopředu. Nezapomínejme, že se musí vyjednat autorská práva, tým spolupracovníků od choreografů přes scénografy a výtvarníky kostýmů, je toho opravdu moc," uvedl Zetel.

Za krajní řešení považuje to, že by některý titul nazkoušel sám nebo ve spolupráci s odcházejícím ředitelem Igorem Stránským. "Musíme se co nejvíc přiblížit tomu, co jsme divákům slíbili. Všechna jednání ještě nejsou u konce, byť do začátku zkoušení už moc času nezbývá," doplnil Zetel.

Podle něj divadlo návštěvníkům slíbilo světový muzikál a stále chce udržet velmi vysokou kvalitu, která ke slovácké scéně patří. Náhrada za Chicago by podle Kubáníka měla být známa do týdne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy