reklama
 
 

Na Jatkách si budou zahrávat s ohněm. Skandinávský měsíc nového cirkusu přivítá i Cirkus Cirkör

10. 9. 2017 20:00
Divadlo Jatka78 si na říjen nachystalo tři novocirkusová představení ze severu. Vrcholem skandinávského měsíce bude česká premiéra nejnovějšího projektu slavného souboru Cirkus Cirkör.

Pražská Jatka78, domovská scéna nejslavějšího tuzemského novocirkusového souboru Cirku La Putyka, si na říjen připravilo sadu představení souborů ze severu.

Skandinávský měsíc zahájí 3. a 4. října finský Clunker Circus. Duo Jori a Rasmus zve na výpravu, kde se přímo před očima publika proměňuje scéna i perspektiva a předměty mizí a znovu se objevují. Režie projektu pojmenovaného L’Avventura se ujal Maksim Komaro, který je českému publiku známý jako režisér inscenací La Putyky Batacchio a Slapstick Sonata.

Burnt Out Punks jsou tvrdí cirkusáci ze Švédska, kteří si hrají s ohněm. Na Jatkách se poprvé přesouvají do prostor zastřešeného divadla a pražští diváci budou mít možnost jako zcela první vidět show plnou triků, iluzí a efektů. Světová premiéra inscenace Smoke Screens proběhne 19. října, následovat budou čtyři reprízy.

Trojlístek premiér uzavře jeden z největších novocirkusových souborů v Evropě Cirkus Cirkör, který svůj nejnovější projekt Under, bojující s gravitací, představí pražskému publiku dvakrát.

autor: Hana Slívová | 10. 9. 2017 20:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama