FOTO Mel Gibson si přijel pro nahou holku s koulí

Karlovy Vary na startu devětačtyřicátého ročníku. Mel Gibson si přijel pro Křišťálový glóbus.
Ano, dostal globus.
Mel Gibson. "Je to můj životní sen dostat nahou holku s koulí," řekl na slavnostním ceremoniálu
Díky, včera jsem byl ještě v Novém Mexiku.
Když Gibson převzal cenu, překvapivě si postěžoval a uvedl, že ho let do Varů vyčerpal. "Ještě včera jsem byl 15 tisíc kilometrů odtud, navíc mě cestou na letiště chytly zuby, takže jsem ve tři ráno skončil na ambulanci - ale nikdy bych si festival nenechal ujít," řekl.
Foto: Anna Vedralová
Kultura Kultura
Aktualizováno 4. 7. 2014 20:31
Karlovarský festival zahajuje svůj devětačtyřicátý ročník. Největší hvězdou večera je herec Mel Gibson. Podívejte se.

Fotogalerie - Odpoledne přiletěl na karlovarské letiště hollywoodský herec Mel Gibson. Po sedmé hodině večer převzal v hotelu Thermal, který se změnil na festivalový palác, Křišťálový globus za celoživotní přínos kinematografii.

Své fanoušky pozdraví ještě kolem 23. hodiny večer před promítáním kultovního akčního snímku Šílený Max (Mad Max) v karlovarském letním kině.

V sobotu pozdě večer uvede ve Velkém sále Thermalu svůj poslední režisérský opus Apocalypto (2006), které se zaobírá ztvárněním záhady zániku starobylé říše Mayů.

Před sobotní projekcí v Thermalu bude Gibson hostem pořadu Marka Ebena Na plovárně, který se bude mimořádně natáčet za účasti 1200 diváků. Obraz ze tří televizních kamer bude přenášen na velké plátno.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy