Harry Potter žije. Je mu 34 a pracuje jako elitní bystrozor

ČTK ČTK
8. 7. 2014 18:43
J. K. Rowlingová zveřejnila krátkou povídku o Harrym Potterovi.
Daniel Radcliffe ztvárnil Harryho Pottera ve filmu. Stárnul společně s ním.
Daniel Radcliffe ztvárnil Harryho Pottera ve filmu. Stárnul společně s ním. | Foto: Warner Bros. Pictures

Londýn - Harry Potter je zpět v krátkém příběhu J. K. Rowlingové. Slavnému kouzelníkovi je už čtyřiatřicet a trochu zešedivěl. Na tváři má novou tajemnou jizvu a nosí stále stejné brýle. Více se fanoušci mohou dočíst na webové stránce Pottermore.

V povídce o patnácti stech slovech, která se objevuje po sedmi letech od poslední vydané knihy, se čtenáři s Harrym a jeho přáteli Ronem a Hermionou setkají při finále Světového poháru v kouzelnické hře na létajících košťatech zvané famfrpál v roce 2014. Harry je už mírně prošedivělý, stále ženatý s Ronovou sestrou Ginny a pracuje pro ministerstvo kouzel jako člen elitní jednotky bystrozorů - kouzelníků specializovaných na boj s temnými silami.

Také Hermiona a Ron jsou stále manželé. Bývalá třídní premiantka pracuje na vysoké pozici v rámci ministerstva kouzel a Ron se rozhodl pro podnikatelskou dráhu.

Informace o hrdinech kouzelnické série Rowlingová fanouškům sděluje provokativním způsobem jako bulvární novinářka Rita Holoubková, která se už objevila v příbězích z Bradavic - školy pro malé kouzelníky. Spisovatelka sama přitom tento typ žurnalistů nemá právě v lásce, doplňuje britský deník The Daily Telegraph.

Rowlingová nehodlá vydat další pokračování románů o Harry Potterovi. Fanouškům ale jako volný odkaz na veleúspěšnou sérii nabídla sbírku povídek Fantastická zvířata a kde je najít, která se dočká i filmové podoby. Pod pseudonymem Robert Galbraith také vydala dva detektivní romány.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy