Rowlingové román pro dospělé zfilmuje BBC

Kultura ČTK Kultura, ČTK
4. 12. 2012 12:51
The Casual Vacancy získá podobu televizní série
Foto: Reuters

Londýn - Britská televizní stanice BBC chce zfilmovat poslední román spisovatelky J. K. Rowlingové The Casual Vacancy (Prázdné místo). Kniha vyšla letos v září a je učená dospělým čtenářům na rozdíl od předchozí série o kouzelnickém učni Harry Potterovi, kterou se Rowlingová proslavila po celém světě.

BBC oznámila, že televizní filmová série vznikne příští rok a vysílat by se měla v roce 2014. Zatím není jasné, kolik bude mít dílů.

Foto: Profimédia

Dějištěm knihy je Pagford - zdánlivě idylické anglické městečko. Zápletka začíná úmrtím čtyřicátníka Barryho Fairweathera, které obyvatele městečka šokuje. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v radě farnosti, se brzy stane katalyzátorem pro největší válku, jakou město zažilo. Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manžely, učitelé se žáky. O obsazení Barryho židle budou mít totiž zájem upjatí příslušníci středního stavu, kteří se budou chtít zbavit zodpovědnosti za Fields, chudé venkovské ghetto, kde zesnulý radní vyrůstal.

Podle producenta Bena Stephensona je román ideální látkou pro filmové zpracování, protože představuje "výjimečnou mozaiku moderní Británie" plnou "humoru a fantastických postav".

Rowlingová oznámila, že je nadšená, že práva na její poslední příběh zakoupila právě BBC. "Vždycky jsem byla přesvědčená, že pokud by měl být román zfilmován, slušela by mu nejlépe televize a BBC mu myslím poskytne dokonalé zázemí," uvedla.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půtu. Podle obžaloby přijal úplatek a zneužil pravomoci veřejného činitele

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy