Vítání na letišti točila skrytá kamera. Láska nebeská se po 20 letech vrací

Tomáš Stejskal Tomáš Stejskal
20. 11. 2023 17:00
Existují dva druhy lidí. Ti první si na Vánoce pouští snímky Život je krásný z roku 1946, Tři oříšky pro Popelku nebo Sám doma, ti druzí preferují spíše akční tituly, jako jsou Smrtonosná past nebo Santa je úchyl. K první skupině přesně před 20 lety přibyla netradiční romantická komedie Láska nebeská režiséra Richarda Curtise, která se nyní vrací do kin. Jak se stala součástí kánonu?
Martin Freeman jako John a Joanna Page v roli Judy ve scéně z Lásky nebeské.
Martin Freeman jako John a Joanna Page v roli Judy ve scéně z Lásky nebeské. | Foto: Profimedia.cz

Trošku nahaté a sprosté Vánoce

Láska nebeská vypráví také o nenaplněných vztazích. A ne vše se tu odehrává v úplné sváteční idyle. Film obsahuje poměrně dost nahoty včetně příběhu dvou dublérů točících porno.

Paradoxně však právě vztah Johna a Judy, kteří se poznají na place při natáčení snímku pro dospělé, patří k nejupřímnějším romancím v Lásce nebeské. Martin Freeman a Joanna Page ztělesnili hrdiny, kteří se seznámí vrcholně netradičně. Málokdy se poštěstí, že první konverzace mezi budoucími milenci proběhne, když jsou oba nazí.

John a Judy debatu zvládnou jako profíci, tím spíš pak funguje i vše ostatní. Právě tato drobná ozvláštnění v kombinaci s faktem, že šlo o jednu z prvních romantických komedií bez jediné ústřední dvojice, pomohla Lásce nebeské ke statusu jedinečné podívané - určené k mnoha opakovaným zhlédnutím.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy