Jaroslav Hutka slaví 50 let na scéně a vydává vánoční album, které natočil s Radimem Hladíkem

Kultura Kultura
6. 12. 2017 10:44
Koncertem v Divadle U Hasičů měl Jaroslav Hutka 7. 12. oslavit 50 let na scéně. Kvůli chřipce ale letos sedmdesátiletý písničkář vystoupení odložil na květen příštího roku. “Dobrá zpráva je, že vychází deska vánočních balad Nebeští malíři, kterou jsme natočili s Radimem Hladíkem před dvěma desetiletími,” vzkazuje fanouškům. Písničky našel na Moravě v první půlce 19. století František Sušil. Hutka letos vydal básnickou sbírku Agonda, 2CD starých nahrávek z roku 1974 a album nových skladeb V rozpitých barvách. Hutka se narodil 21. 4. 1947. Založil folkové sdružení Šafrán, podepsal Chartu 77 a v roce 1978 byl donucen odejít do exilu. Do Prahy se vrátil po roce 1989.
Jaroslav Hutka.
Jaroslav Hutka. | Foto: DVTV

Ukázka ze společného alba s Radimem Hladíkem, které vzniklo na začátku 90. let. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 5 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy