Zpěvák Neil Young zveřejnil na webu všechny své písničky, texty a další hudební materiály

Kultura Kultura
3. 12. 2017 17:07
Písničkář Neil Young (72) otevřel na svém webu archiv všech svých písní. Po přihlášení tak lze přehrát a případně zakoupit veškerou tvorbu tohoto kanadského hudebníka, pročíst si texty, podívat se na videa a prohlédnout si obaly desek. Jak upozorňuje agentura AFP, tento čin nemá mezi zpěváky jeho popularity obdoby. V archivech bude k poslechu navíc i řada skladeb, jež nikdy nevyšly. Young na začátku prosince zároveň vydal nové, kritické, politikou ovlivněné album The Visitor. "Jsem Kanaďan, který miluje Ameriku," zní však první slova úvodní skladby Already Great. Album a webový projekt představil hudebník na sólovém koncertě v malém divadle v jeho rodném městě Omemee.
Neil Young.
Neil Young. | Foto: Neil Young
 

Právě se děje

před 18 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy