Zpěvák Neil Young zveřejnil na webu všechny své písničky, texty a další hudební materiály

Kultura Kultura
3. 12. 2017 17:07
Písničkář Neil Young (72) otevřel na svém webu archiv všech svých písní. Po přihlášení tak lze přehrát a případně zakoupit veškerou tvorbu tohoto kanadského hudebníka, pročíst si texty, podívat se na videa a prohlédnout si obaly desek. Jak upozorňuje agentura AFP, tento čin nemá mezi zpěváky jeho popularity obdoby. V archivech bude k poslechu navíc i řada skladeb, jež nikdy nevyšly. Young na začátku prosince zároveň vydal nové, kritické, politikou ovlivněné album The Visitor. "Jsem Kanaďan, který miluje Ameriku," zní však první slova úvodní skladby Already Great. Album a webový projekt představil hudebník na sólovém koncertě v malém divadle v jeho rodném městě Omemee.
Neil Young.
Neil Young. | Foto: Neil Young
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy