VIDEO Klaxons po uši v elektronice, Bratři Orffové v Londýně

Kultura Kultura
2. 4. 2014 16:35
Podívejte se na nové videoklipy od Skrillexe, Klaxons, Bratří Orffů, Kaiser Cheifs a Jacka Whitea.
Podívejte se na nové videoklipy Skrillexe, Klaxons, Jacka Whitea, Kaiser Chiefs a Bratří Orffů.
Podívejte se na nové videoklipy Skrillexe, Klaxons, Jacka Whitea, Kaiser Chiefs a Bratří Orffů. | Foto: Aktuálně.cz

Video - Nabízíme pětici nových videoklipů k deskám, které právě vyšly, či mají v nejbližší době namířeno do distribuce.

Skrillex: Raga Bomb

Skrillex: Ragga Bomb with Ragga Twins.
Skrillex: Ragga Bomb with Ragga Twins. | Video:

Skrillex vydal nedávno nové album Recess a nyní nabízí videoklip se skladbou Ragga Bomb. Vokály na ní známému dubstepovému vizionáři zpívají Ragga Twins. Klip natočil Terence Neale v Jižní Africe a je podle očekávání plný divokého tance, chlápků na koních a dalších akčních scének. Šestinásobný držitel Grammy vydal první sólovou desku, obklopil se na ní hvězdami elektronické taneční scény a definitivně vstoupil do popového mainstreamu.

Jack White: High Ball Stepper

Poslechněte si song High Ball Stepper z alba Lazaretto.
Poslechněte si song High Ball Stepper z alba Lazaretto. | Video:

Jack White proslul jako vůdčí osobnost manželského hudebního páru The White Stripes. Po rozpadu manželství i kapely už zužitkoval svou slávu v mnoha projektech, z nichž vynikla superkapela Dead Weather. Před dvěma lety natočil i sólové album Blunderbuss a na ně hodlá 10. června navázat druhým sólovým projektem. Fanouškům zatím vypouští první singl - instrumentálku nazvanou High Ball Stepper. Na příští rok pak Jack White chystá i novou desku s Dead Weather.

Klaxons: There Is No Other Time

Poslechněte si nový song kapely Klaxons There Is No Other Time.
Poslechněte si nový song kapely Klaxons There Is No Other Time. | Video:

Klaxons představují před vydáním nového alba druhý videoklip, tentokrát k písni There Is No Other Time. Třetí album kdysi zakladatelské party hudební škaltulky nu-rave bude postavené zejména na elektronice a ponese název Love Frequency. Tomuto trendu samozřejmě odpovídají i jména producentů, kteří budou pod deskou podepsaní - James Murphy (ex-LCD Soundsystem) či Tom Rowlands z Chemical Brothers. "Bude to gigantické! Chceme dosáhnout masivního elektronického zvuku, proto jsme si taky do studia pozvali The Chemical Brothers. S ničím menším se nechceme spokojit," řekl baskytarista a zpěvák Jamie Reynolds už loni v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Co předpovídal, stalo se a nositelé Mercury Prize za zvukově průkopnickou desku Myths of the Near Future do třetice úplně změnili svůj sound, což se podaří opravdu málokteré kapele.

Kaiser Chiefs: Coming Home

Kaiser Chiefs: Coming Home
Kaiser Chiefs: Coming Home | Video: Kaiser Chiefs

Ve směru progresu jdou naprosto opačným směrem další populární (a kdysi indie) Britové Kaiser Chiefs. Právě jim vyšlo nové album Education, Education, Education & War, z nějž nabízíme klip v písni Coming Home. Kapela na nové desce neztrácí svůj smysl pro humor, ovšem o nějakém pokroku v hudbě autorů megahitu Ruby nemůže být ani řeč. Svou formuli na úspěch prostě už našli a nehodlají z ní uhnout. Na letních festivalech se ale i hymnická Coming Home bude dobře vyjímat.

Bratři Orffové: Vymazán

Bratři Orffové: Vymazán.
Bratři Orffové: Vymazán. | Video: Bratři Orffové

Na závěr jsme si nechali nový klip Bratří Orffů, jedné z nejzajímavějších současných kapel na české scéně. Její klip je natočený v Londýně Jiřím "Jeerou" Šiftařem, který proslul svými fotkami na sociální síti Instagram. K lo-fi hudbě krnovské kapely ověnčené cenou Apollo se skvěle hodí atmosférou nasátou v ulicích Londýna. Sami pak můžete posoudit rozdíly mezi českou a světovou scénou jak po vizuální, tak i muzikantské stránce.

 

Právě se děje

Další zprávy