reklama
 
 

VIDEO Ohm Square hledají dokonalost mezi duší a atomy

4. 3. 2014 10:49
Podívejte se na video k písni Sweet Love od Ohm Square. | Video: Jan Čechtický
Kultovní kapela Ohm Square vydala šestou desku A Curious Place Between Souls And Atoms. Poslechněte si ukázky.

Video - Kultovní elektronická kapela Ohm Square si připisuje další čárku do své diskografie. A se studiovou šestkou A Curious Place Between Souls And Atoms pokračují v dobrodružství – stále prahnou po zvukové dokonalosti.

A udělali pro to hodně – zalarmovali deset masteringových studií po celém světě. Zodpovědný úkol vybrousit nezaměnitelný avantgardní elektro-pop formace, co za dva roky oslaví kulaté dvacetileté výročí existence na české alternativní hudební scéně, nakonec vložili do rukou Michaela Schoonmakera ze Spojených států.

Nelze přitom nedodat, že se jejich svébytné spojení popových a r’n’b prvků s trendy elektronického žánru zarylo do uší hned několika odborníků. „Ale třeba velikánský zájem měl jeden zvukař ze Švédska. Z nahrávek byl úplně nadšenej, říkal, že to zní, jako kdyby Kate Bush spolupracovala s Apparatem,“ říká pobaveně Jan Čechtický, polovina aktuální sestavy Ohm Square.

Bez druhého mozku kapely by se rozhodně neobešel a dost možná by neposunul zvuk do současné fascinovaně promyšlené podoby. Zpěvačka Charlotte Fairman aka Charlie One z londýnských Wubble-U se krátce po vzniku Ohm Square v roce 1996 přidala k trojici pohrobků Sebastians, úspěšné nezávislé formace ve složení Jan Čechtický, Dušan Lipert a Jan Kleník, a popostrčila je do nové roviny.

A to díky přínosu emocí, které kapele usilující o přijetí do špice tehdy vrcholící drum’n’bassové horečky chyběly. Společně s poutavými vokály zapadajícími do ztěžklé beat-basové základny jako součástky stavebnice, jež posluchače poblouzní právě na nové desce A Curious Place Between Souls And Atoms, potvrzují Ohm Square svůj mimořádný skladatelský potenciál a nadčasový vhled.

Textově nabízí šestá studiová deska témata jako smrt, závislost nebo plagiátorství, přičemž leccos lze vyčíst už z názvů skladeb tracklistu – Originality (Call Plagiarism’s Bluff), Vampires (Fight the Parasite).

autor: Kultura | 4. 3. 2014 10:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama