VIDEO Ohm Square hledají dokonalost mezi duší a atomy

Kultura Kultura
4. 3. 2014 10:49
Kultovní kapela Ohm Square vydala šestou desku A Curious Place Between Souls And Atoms. Poslechněte si ukázky.
Podívejte se na video k písni Sweet Love od Ohm Square. | Video: Jan Čechtický

Video - Kultovní elektronická kapela Ohm Square si připisuje další čárku do své diskografie. A se studiovou šestkou A Curious Place Between Souls And Atoms pokračují v dobrodružství – stále prahnou po zvukové dokonalosti.

A udělali pro to hodně – zalarmovali deset masteringových studií po celém světě. Zodpovědný úkol vybrousit nezaměnitelný avantgardní elektro-pop formace, co za dva roky oslaví kulaté dvacetileté výročí existence na české alternativní hudební scéně, nakonec vložili do rukou Michaela Schoonmakera ze Spojených států.

Podívejte se na video k písni Humanic od Ohm Square
Podívejte se na video k písni Humanic od Ohm Square | Video: Starcastic

Nelze přitom nedodat, že se jejich svébytné spojení popových a r’n’b prvků s trendy elektronického žánru zarylo do uší hned několika odborníků. „Ale třeba velikánský zájem měl jeden zvukař ze Švédska. Z nahrávek byl úplně nadšenej, říkal, že to zní, jako kdyby Kate Bush spolupracovala s Apparatem,“ říká pobaveně Jan Čechtický, polovina aktuální sestavy Ohm Square.

Bez druhého mozku kapely by se rozhodně neobešel a dost možná by neposunul zvuk do současné fascinovaně promyšlené podoby. Zpěvačka Charlotte Fairman aka Charlie One z londýnských Wubble-U se krátce po vzniku Ohm Square v roce 1996 přidala k trojici pohrobků Sebastians, úspěšné nezávislé formace ve složení Jan Čechtický, Dušan Lipert a Jan Kleník, a popostrčila je do nové roviny.

Podívejte se na klip Ohm Square k songu Woodie Boogie.
Podívejte se na klip Ohm Square k songu Woodie Boogie. | Video: Jan Čechtický

A to díky přínosu emocí, které kapele usilující o přijetí do špice tehdy vrcholící drum’n’bassové horečky chyběly. Společně s poutavými vokály zapadajícími do ztěžklé beat-basové základny jako součástky stavebnice, jež posluchače poblouzní právě na nové desce A Curious Place Between Souls And Atoms, potvrzují Ohm Square svůj mimořádný skladatelský potenciál a nadčasový vhled.

Textově nabízí šestá studiová deska témata jako smrt, závislost nebo plagiátorství, přičemž leccos lze vyčíst už z názvů skladeb tracklistu – Originality (Call Plagiarism’s Bluff), Vampires (Fight the Parasite).

 

Právě se děje

před 15 minutami

Exředitel Nemocnice Na Homolce Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Rozhodl o tom pravomocně odvolací soud

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy