Zemřela francouzská zpěvačka France Gallová, idol 60. let a vítězka Eurovize. Bylo jí 70 let

ČTK ČTK
7. 1. 2018 12:51
France Gallová podlehla rakovině. Již před 25 lety ovdověla, zažila i smrt své dcery Pauline, jež podlehla cystické fibróze.
Video: YouTUbe / Narek Tiraturyan

Ve věku 70 let v neděli zemřela francouzská zpěvačka France Gallová, která se proslavila zejména v 60. letech a 70. let. Podle agentury AFP podlehla rakovině. Už v prosinci byla hospitalizovaná kvůli těžké infekci.

Gallová pocházela z hudebnické rodiny, její otec psal texty k písním šansoniéra Charlese Aznavoura.

První hit nazpívala v šestnácti letech a v roce 1965 vyhrála pěveckou soutěž Eurovize, v níž však reprezentovala Lucembursko. Světoznámou se stala její píseň Ella, elle l’a.

V soukromém životě zažila Gallová několik těžkých ran. V roce 1992 zemřel ve věku 44 let na infarkt její manžel, hudebník Michel Berger. O pět let později podlehla cystické fibróze její dcera Pauline.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy