Renčín, Tříska, Šuláková či Fialová. Připomeňte si osobnosti z kultury, které zemřely v roce 2017

Kultura Kultura
22. 12. 2017 6:30
Kulturní scéna letos bohužel přišla o Jiřího Bělohlávka, Vladimíra Renčína, Toma Pettyho, Jarmilu Šulákovou, Jana Třísku, Květu Fialovou, Olbrama Zoubka, Pavla Brázdu a desítky dalších osobností, které si připomínáme v této grafice.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Čína kritizuje kroky Američanů kvůli Hongkongu, hrozí "protiútokem"

Rozhodnutí USA ukončit zvláštní vztah s Hongkongem a další zásahy proti Číně se podle Pekingu setkají s tvrdými protiopatřeními. Kroky, které Washington oznámil minulý týden v reakci na čínským parlamentem podpořený bezpečnostní zákon o Hongkongu, v pondělí kritizovalo čínské ministerstvo zahraničí.

"Jakákoliv prohlášení nebo kroky proti čínským zájmům se setkají s tvrdým protiútokem," uvedl mluvčí ministerstva. Zopakoval také, že žádná cizí země nemá právo zasahovat do záležitostí Hongkongu a pevninské Číny.

Čínský parlament ve čtvrtek na svém plenárním zasedání schválil přijetí nového bezpečnostního zákona pro autonomní Hongkong. Nová právní norma má umožnit potlačování teroristických a separatistických aktivit, podvratné činnosti i zahraničního vměšování. Bezpečnostní orgány Pekingu budou moci na základě normy zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy