Před Emeli Sandé zazpívá česká hvězdička Lenny. Zkusím vymyslet jiné aranže svých písniček, říká

Kultura Kultura
29. 12. 2017 7:30
Další dílčí úspěch pro čtyřiadvacetiletou českou hudebnici Lenny: v únoru se představí v O2 areně před skotskou soulovou zpěvačkou Emeli Sandé. “V Anglii, kde jsem studovala, je velmi oblíbená a právě tam jsem si jí poprvé všimla a začala sledovat její tvorbu,“ říká Lenny. Ta v roce 2016 zabodovala s albem Hearts, za které dostala čtyři ceny Anděl. V současné době Lenny, dcera kytaristky Lenky Filipové, koncertuje po celé Evropě. "Hudební směr Emeli Sandé ve mně samozřejmě podněcuje chuť zkusit u vlastních písniček jiné aranže, abych se držela na stejné vlně jako ona a naladila tak publikum blíže k jejímu vystoupení,” dodává.
Video: YouTube / Lenny
 

Právě se děje

před 10 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou v britské Dolní sněmovně

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala, kabinet premiéra Borise Johnsona ale dnes potřebuje prosadit ještě kontroverzní harmonogram dalšího projednávání ratifikačního zákona.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruští a syrští vojáci dle Lavrova od půlnoci vstoupí do oblasti turecké operace. Rusko a Turecko tam budou společně monitorovat situaci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy