Možná to je vánoční kýč. Z písně kapely Kryštof s Gottem se rychle stává hit

ČTK ČTK
5. 11. 2020 12:50
Zpěvák Richard Krajčo a skupina Kryštof představili společnou píseň a videoklip s názvem Vánoční, které před dvěma lety natočili s Karlem Gottem.
Píseň Vánoční má pár hodin po zveřejnění 180 tisíc zhlédnutí na YouTube. Foto: Marko Iglić. | Video: Universal Music

Režie se ujala Karin Krajčo Babinská, kromě manžela Richarda a tří jejich dětí do videoklipu obsadila také herce Ivu Janžurovou, Aloise Švehlíka, Danu Batulkovou, Pavla Rímského a Lucii Štěpánkovou.

Richard Krajčo a Karel Gott.
Richard Krajčo a Karel Gott. | Foto: Universal Music

"Nechtěli jsme, aby to byl vánoční kýč, ale možná nakonec je," říká režisérka Babinská.

"Rozhodla jsem se, že zachytím tu pravou rodinnou vánoční atmosféru, kdy se u štědrovečerního stolu sejdou čtyři generace lidí. V klipu je samozřejmě ukrytý i příběh a je dobré dokoukat jej až do úplného závěru, aby se všechno spojilo," dodává.

Podle Richarda Krajča je píseň Vánoční pro kapelu Kryštof něco nového a výjimečného nejen díky spojení s Gottem. "Toužili jsme po písni, která se bude zjevovat pokaždé o vánočních svátcích, ale zároveň se vyhnout všem klišé. Samozřejmě nevíme, jestli se nám to podařilo, ale fanoušci nám to určitě prozradí," podotýká.

Píseň Vánoční vznikla těsně před duetem Srdce nehasnou, který pro Karla Gotta a jeho dceru Charlottu napsal taktéž Richard Krajčo. Videoklip má na YouTube více než 51 milionů zhlédnutí.

"Udělali jsme spolu takovou dohodu, že nejdřív půjdou ven Srdce nehasnou a tuhle píseň pustíme až rok poté, co mezi námi Karel nebude, aby v podstatě i další Vánoce strávil s námi. A teď přišel ten čas," vysvětluje Krajčo.

Klip k písni Srdce nehasnou, který Gott nazpíval s dcerou Charlotte Ellou. | Video: Supraphon

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Léčil se s akutní leukemií. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Fanoušci se s oblíbeným zpěvákem mohli rozloučit 11. října v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49 tisíc lidí.

O den později se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam dorazili příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Tento den byl zároveň dnem státního smutku.

Poslední měsíce života nejslavnějšího českého zpěváka populární hudby zachycuje dokument Karel režisérky Olgy Malířové Špátové. Premiéru měl mít těsně předtím, než byla kina opět donucena zavřít kvůli pandemii koronaviru.

Zpěvák zemřel v úterý krátce před půlnocí v kruhu své rodiny, oznámila jeho manželka Ivana Gottová. Bylo mu 80 let. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy