Colours of Ostrava: Zrní i Björk uvidí až 45 tisíc lidí

ČTK ČTK
26. 6. 2015 15:24
Festival nově návštěvníkům nabídne debaty s Markem Ebenem nebo členy Dejvického divadla. Hlavními koncertními taháky jsou Björk, Mika nebo kapela Kasabian.
Björk.
Björk. | Foto: björk.com

Ostrava - Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat od 16. do 19. července, očekávají překonání návštěvnického rekordu. Ten činí od loňska téměř 41 tisíc diváků. Kapacita areálu je až 45 tisíc. 

"Nevím, kolik lístků už je prodáno, předprodej probíhá v mnoha rovinách, ale je lepší než v loňském roce," řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová. K hlavním hvězdám čtyřdenního festivalu patří Björk, Kasabian, Rudimental, St. Vincent nebo Mika. Z domácích umělců zahrají například Zrní v jednorázovém projektu s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Tata Bojs, Stromboli či Michal Hrůza.

Několik rekordů festival hlásí už teď. Nejbohatší v celé čtrnáctileté historii bude například program. Obsahuje 299 bodů od koncertů a divadelních představení přes workshopy, diskuse a výstavy až po projekce filmů či autorská čtení. Mezi nově oznámené body patří debaty s Markem Ebenem nebo členy Dejvického divadla či workshopy nového cirkusu. Rekordní je i počet 16 scén.

"Je to takový svět v kostce. Všude holt bude plno a člověk musí přijmout, že nestihne všechno. Může si vybírat, může ochutnávat, ale stihnout všechno se skutečně nedá, to není v lidských silách," řekla Holušová.

Značný zájem je například o koncerty a představení v aule Gong, kam se kvůli omezené kapacitě objednávají rezervace předem. Také zde už před začátkem Colours padl rekord. "Naši návštěvníci měli obrovský zájem o divadla, bohužel větší, než jsme schopni naplnit. Rezervace na Dejvické divadlo byly naplněny za pouhé dvě hodiny, což samozřejmě nám dává další zamyšlení pro příští léta," řekla ředitelka festivalu.

Organizátoři uvedli, že rekordní bude i počet výčepních kohoutů, z nichž se bude čepovat pivo. Bude jich 240. Na kvalitu piva bude navíc poprvé po celou dobu festivalu přímo v areálu dohlížet sládek.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy