Foyer budovy je vyzdoben Menzelovými oblíbenými slunečnicemi, květiny a věnce ale lidé mohou pokládat do přilehlého parčíku. V něm je také instalována výstava Rozmarná léta Jiřího Menzela, která ukazuje třeba plakáty k jeho filmům.
Kytici slunečnic už po 08:00 položil do parčíku předseda Senátu Miloš Vystrčil. Před 10:00 přibyly květinové dary od pražského primátora Zdeňka Hřiba a Poslanecké sněmovny, které přinesli zástupci obou institucí. Do budovy budou lidé vpouštěni kvůli epidemiologickým opatřením maximálně po dvojicích, musejí si před vstupem dezinfikovat ruce.
Podle posledního přání Menzela se nepočítalo s veřejným pohřbem. K pietnímu shromáždění se vdova OLga Menzelová rozhodla po velkém zájmu přátel, kolegů a fanoušků úspěšného filmaře.
Filmový režisér, divadelní tvůrce i herec Jiří Menzel jako jeden z mála českých tvůrců, kteří získali sošku americké filmové akademie, proslavil českou kinematografii už na začátku své kariéry. Oscara dostal za film z roku 1966 Ostře sledované vlaky, natočený podle románu Bohumila Hrabala. Podle jeho knih točil Menzel i později. Další náměty, které vedly k divácky úspěšným a dodnes hraným filmům, mu poskytoval Zdeněk Svěrák.