V KINĚ Opice, Keira s kytarou, české debuty i Noam Chomsky

V KINĚ Opice, Keira s kytarou, české debuty i Noam Chomsky
CHRAŇ NÁS OD ZLÉHO. Režisér Scott Derrickson má dostatek zkušeností s hororovými filmy, jeho jméno si můžeme spojit se snímky V moci ďábla a předloňským Sinister. Minuty naplněné hrůzyplnými zážitky by měl nabídnout i jeho poslední výtvor Chraň nás od zlého, který klasickou hororovou formu ozvláštňuje oblíbeným žánrem krimi. Navíc slibuje, že mysteriózní případ vychází ze skutečných událostí, jak je zaznamenal policista Sarchie, kterého ztvárnil Eric Bana. V kinech od 3. července 2014.
Chraň nás od zlého - podívejte se na ukázku z filmu.
22 JUMP STREET. Komediální duo Channinga Tatuma a Jonaha Hilla se nám při jejich první školní infiltraci vyhnulo, ale akční komedie o policistech, kteří předstírají, že jsou středoškoláci, aby odhalili drogovou kriminalitu, si získalo ohromnou popularitu a aktuální díl nás už nemine. Opět režírují P. Lord a Ch. Miller, kteří rovněž stáli u zrodu jiného letošního komediálního hitu - animovaného snímku LEGO příběh. Jaké nové zařazení na herecké duo čeká? Přesun ze středoškolských lavic do vysokoškolských aul. V kinech od 10. července 2014.
22 Jump Street - podívejte se na ukázku z filmu.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
30. 6. 2014 13:00
Na jaký film vyrazit v parném létě? Vybrali jsme snímky, které mají v červenci premiéru v českých kinech. Podívejte se.

Fotogalerie - Fanoušci filmu mají možnost nakoukat co nejvíce výjimečných filmů hned na začátku července na festivalu v Karlových Varech. Těm, kteří se do západních Čech nedostanou, nezbývá než vzít za vděk nabídkou českých kin. V červenci to sice není žádná sláva, ale vybrat se dá.

Do kin se dostanou například Úsvit planety opic, Strážci galaxie i tři české snímky, z nichž je určitě nejočekávanější debut Miroslava Krobota s názvem Díra u Hanušovic. Ale tím se vracíme do Karlových Varů, protože tento snímek tam bude soutěžit o hlavní cenu.

Podívejte se na ukázky z filmů, které míří do kin v červenci.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy