VIDEO V Úsvitu Planety opic šimpanzi vládnou Zemi

Kultura Kultura
24. 6. 2014 8:12
Podívejte se na nabitý trailer k akčnímu sci-fi Úsvit planety opic, které navazuje na úspěšný první díl Zrození planety opic.
Pusťte si nejnovější trailer k filmu Úsvit planety opic. | Video:

Video – Studio Twentieth Century Fox zveřejnilo finální trailer k filmu Úsvit planety opic. Snímek dějově navazuje na snímek Zrození planety opic, který běžel v českých kinech v létě 2011.

První díl režíroval nováček Rupert Wyatt, který filmu získal dobré kritické i divácké ohlasy. Při rozpočtu 93 milionů dolarů navíc film celosvětově utržil téměř půl miliardy. Úsvit planety opic točí Matt Reeves, od nějž můžete znát například thriller Monstrum (2008) nebo remake švédského upírského hororu Ať vejde ten pravý (2010).

Pokračování Planety opic se dle traileru ponese v temném duchu. Inteligentní šimpanz Caesar (Andy Serkis) kromě toho, že již dokáže mluvit, organizuje výpady proti lidem. Dvojka se odehrává deset let po událostech prvního dílu, kdy Caesar uprchl se smečkou lidoopů do lesů poblíž San Francisca. Lidstvo mezitím téměř vyhladil agresivní virus.

Trailer nabízí řadu akčních scén v prostředí zanedbaného a opuštěného města a z ukázky je patrné, že boj o nadvládu bude neúprosný.

V hlavních rolích uvidíme Garyho Oldmana nebo Jasona Clarka. James Franco se jako vědec a vychovatel Caesara kvůli svému časovému vytížení již nevrátí.

Do českých kin Úsvit planety opic dorazí 17. července.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy