Fila: Schwarzenegger je zpět. Nový Terminátor je nejlepší díl ságy za čtvrtstoletí

Kamil Fila Kamil Fila
2. 11. 2019 7:35
Snímek Terminátor: Temný osud, který od čtvrtka promítají česká kina, působí lidštěji než předcházející díly. Jde o dvouhodinovou honičku v opojení hrůzy, tvrdí kritik Kamil Fila. Filmu podle něj ale chybí údernost a osudovost.
Nového Terminátora natočil režisér Tim Miller. Podívejte se na recenzi Kamila Fily. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 9 minutami

Zimola bude v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD, uvedl Hamáček. Jeho projekt Změna 2020 není konkurencí, ale platformou k přilákání osobností.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy