Premiéru nového Bonda předznamená vydání starých bondovek

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 7. 2015 23:34
Fandové se mohou těšit na sběratelskou kolekci bondovek na nosičích Blu-ray a DVD.
Spectre
Spectre | Foto: Columbia Pictures

Praha - V polovině září se objeví na českém a slovenském trhu speciální edice bondovek na nosičích Blu-ray a DVD. Sběratelské kousky doplní nové bonusy coby předvoj čtyřiadvacátého snímku bondovské ságy, který má název Spectre a který bude mít světovou premiéru 6. listopadu, oznámila Alice Titzová ze společnosti 2media.

Vybrané produkty budou podle ní obsahovat nové bonusové materiály, které vznikly na základě rozhovorů se scenáristy šesti bondovek Nealem Purvisem a Robertem Wadem.

V bonusu pod názvem The Shadow of Spectre hovoří o roli S.P.E.C.T.R.E. (Speciální exekutiva pro kontrarozvědku, terorismus, odvetu a vydírání) v předchozích bondovkách. Druhý bonus The Story So Far připomene významné momenty hereckých představitelů agenta 007 včetně zatím posledního Daniela Craiga.

"Na věrné Bondovy příznivce čekají také limitované edice Blu-ray Steelbooků neboli kovových obalů. Tato unikátní sbírka se skládá ze šesti filmů, ve kterých se objevila organizace SPECTRE - Srdečné pozdravy z Ruska, Thunderball, Žiješ jenom dvakrát, Ve službách Jejího Veličenstva, Diamanty jsou věčné a Jen pro tvé oči. Limitované edice se dočkají i tři poslední filmy s Danielem Craigem v roli Jamese Bonda - Casino Royale, Quantum of Solace a Skyfall," podotkla Titzová a dodala, že vzhled každého Steelbooku je inspirován nezapomenutelným zpracováním sekvence na začátku každého z filmů.

Limitovaný James Bond Blu-ray boxset nabídne všech 23 ikonických bondovek dohromady, avšak s jedním prázdným místem na nejnovější čtyřiadvacátý disk. Dále bude obsahovat bonusový disk s exkluzivním materiálem Everything or Nothing, devadesátiminutový dokument neznámého příběhu 007 a sadu filmových plakátů k 50. výročí od vydání titulu Dr. No.

"Na DVD a Blu-ray budou k dostání také speciální limitované herecké boxsety se Seanem Connerym, Rogerem Moorem, Piercem Brosnanem a Danielem Craigem," dodala Titzová.

Kulisami natáčení nové bondovky, které trvalo sedm měsíců, byly například Řím, Mexiko, rakouské Alpy či Maroko. Po boku Daniela Craiga se v ní objeví například Němec Christoph Waltz a Ir Andrew Scott. Agentu 007 dá zabrat rovněž americký zápasník Dave Bautista. Novými "bondgirls" jsou Francouzka Lea Seydouxová, známá například z francouzského filmu Život Adele oceněného v Cannes, a Italka Monica Bellucciová. Malou roli získala i barbadoská zpěvačka Rihanna.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy