James Bond je zpět, podívejte se na ukázku nové bondovky

Kultura Kultura
28. 3. 2015 11:27
Agent 007 se po třech letech vrací, podívejte se na první trailer z připravované bondovky Spectre.
Ukázka z filmu Spectre | Video: YouTube

Video – První ukázka z nové bondovky nazvané Spectre naznačuje, v jakém duchu se ponese čtyřiadvacáté filmové pokračování dobrodružství agenta Jamese Bonda. Toho již počtvrté ztvární Daniel Craig.

Film vzniká pod režijním vedením Sama Mendese, který natočil před třemi roky zatím poslední bondovku Skyfall. Ta celosvětově vydělala přes miliardu dolarů.

Ve Spectre ztvární hlavního záporáka dvojnásobný oscarový vítěz Christoph Waltz, role bondgirls se zhostí herečky Monica Bellucci and Lea Seydoux. Česká premiéra proběhne začátkem letošního listopadu, zatím se podívejte na vůbec první trailer k filmu. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy