Mimořádná zpráva

Pokračování Sherlocka Holmese v českých kinech boduje

Marie Dostálová
10. 1. 2012 2:34
Druhé pokračování Sherlocka Holmese s podtitulem hra stínů přilákalo o premiérovém víkendu do českých kin 70 tisíc diváků
Sherlock Holmes: Hra stínů
Sherlock Holmes: Hra stínů | Foto: Warner Bros

Druhý díl Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů režiséra Guye Ritchieho má v českých kinech úspěch. O víkendu film zhlédlo 70 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 9 milionů 387 tisíc korun.

Filmy na dalších třech pozicích zůstávají stejné jako minulý týden. Druhý je tedy animovaný Kocour v botách, na kterého přes víkend přišlo 16 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili 2 miliony 269 tisíc korun. Třetí je Alvin a Chipmunkové s 13 tisíc diváky za víkend. Čtvrtý je akční film Misson: Impossible - Ghost Protocol s Tomem Cruisem v hlavní roli. O víkendu ho vidělo přes šest tisíc diváků.

Pokles návštěvnosti zaznamenala romantická komedie Šťastný Nový rok. Propadla se z čtvrté na osmou příčku. Film o víkendu vidělo 2864 diváků a po pěti týdnech od premiéry ho zhlédlo 41 tisíc diváků.

Čtvrté pokračování upíří ságy Twilight s podtitulem Rozbřesk, část první se drží na deváté příčce s 2633 diváky za víkend. Dva měsíce pro premiéře film vidělo téměř 307 tisíc diváků, za něž upíři a vlkodlaci utržili 37 milionů korun.

České drama Alois Nebel natočené podle stejnojmenného kultovního komiksu chytá druhý dech. Minulý týden z žebříčku málem vypadlo, nyní je na patnácté příčce s 1842 diváky za víkend. Od premiéry (29.9.2011) film vidělo téměř sto tisíc diváků a utržil přes 10 milionů korun.

Držáci Šmoulové po neuvěřitelných čtyřech měsících z žebříčku vypadli. Podobný osud čeká i animovaná Tintinova dobrodružství Stevena Speilberga, na která se jedenáct týdnů od premiéry příliš nechodí. O víkendu film vidělo 637 diváků, což stačilo na dvacáté místo v žebříčku návštěvnosti.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 39 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy