Jessica Chastain a Temný případ? Zatím nevyřešená záhada

Kultura Kultura
21. 5. 2014 16:23
Tvůrci detektivního seriálu Temný případ lákají americkou herečku Jessicu Chastain do druhé série. Původní dvojice detektivů se již nevrátí.
Jessica Chastain na letošním festivalu v Cannes.
Jessica Chastain na letošním festivalu v Cannes. | Foto: Reuters

Praha - Seriálová senzace Temný případ (True Detective) stanice HBO skončila letos v březnu odvysíláním posledního osmého dílu první série. V hlavních rolích louisianských detektivů se představili Matthew McConaughey (Rust) a Woody Harrelson (Marty).

Seriál režiséra Caryho Fukunagy (Jana Eyrová) si získal velkou fanouškovskou základnu, ale i pochvalné kritiky recenzentů. Například na stránce Rottentomatoes má průměrné hodnocení 8,4 z 10 bodů, podobně je tomu na Metacritic, kde získala první sezóna 87/100.

Podívejte se na ukázku ze seriálu Temný případ (True Detective).
Podívejte se na ukázku ze seriálu Temný případ (True Detective). | Video: HBO

Temný případ v nezaměnitelné depresivní atmosféře vypráví o vyšetřování záhadných vražd, které se odehrály v průběhu sedmnácti let. Jednotlivé díly pomocí rafinovaných flashbacků postupně odhalují pachatele, a první série tak končí bez cliffhangeru. Producenti oznámili, že oba herci se v pokračování již neobjeví.

Stránky Nerdist nyní přinesly informaci, že scenárista Nic Pizzolatto nabízí Jessice Chastain hlavní roli v druhé sérii. Herečka, jejíž kariéra v posledních letech stoupá, se zatím nevyjádřila. Naposledy jsme ji mohli vidět ve filmu 30 minut po půlnoci o honu na Usámu bin Ládina, za který získala nominaci na Oscara na Nejlepší výkon v hlavní roli. Objeví se také v očekávané sci-fi Interstellar Christophera Nolana.

Nyní je Chastain na filmovém festivalu v Cannes, kde propaguje snímek The Disappearance of Eleanor Rigby, ve kterém si zahrála manželku Jamese McAvoye (X-Men).

Jessica Chastain v Cannes.
Jessica Chastain v Cannes. | Foto: Reuters

Natáčení ani premiéra druhé řady zatím nejsou stanoveny, ale je jisté, že očekávání jsou obrovská. A otázkou také zůstává, kdo by se k herečce připojil, pokud roli přijme, či zda by seriál utáhla sama.

První řada Temného případu se objeví na letošním festivalu v Karlových Varech. V rámci profilu americké produkční a manažerské společnosti Anonymous Content, která seriál produkuje a jež se od založení v roce 1999 zaměřuje na autorskou tvorbu talentovaných režisérů s komerčním potenciálem, bude promítnuto všech osm dílů.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Čas se krátí, je třeba jednat o kontrole jaderných zbraní, řekl mluvčí Kremlu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov před středečním setkáním ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho americkým protějškem Joem Bidenem v Ženevě zdůraznil, že podle Moskvy je zapotřebí urychleně zahájit jednání o dohodě o kontrole jaderných zbraní. Obě země letos o pět let prodloužily smlouvu známou pod zkratkami START 3 či Nový START, jejíž platnost by jinak vypršela v únoru. Prezidenti podle Peskova mají mimo jiné řešit, jak a kdy nová jednání na toto téma začnou.

"Ano, dohoda (Nový START) byla prodloužena, Bidenova administrativa učinila politické rozhodnutí. To je pozitivní fakt, ale čas se krátí (…) Je nutné začít jednání," uvedl podle agentury TASS kremelský mluvčí.

Podle Peskova Moskvu zaujalo, že americký prezident Joe Biden podle něj připustil "hypotetickou možnost" vstupu Ukrajiny do NATO. "Dříve žádná taková prohlášení nebyla učiněna. V Moskvě tomu samozřejmě věnujeme plnou pozornost," nechal se slyšet Peskov s tím, že Putin má vždy jasno v tom, kde jsou pro Rusko "červené čáry" a věří, že pokud to bude nutné, na setkání šéf Kremlu postoj Moskvy jasně sdělí.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Ceny v českém průmyslu v květnu zrychlily růst na 5,1 procenta

Ceny v průmyslu v Česku vzrostly v květnu počtvrté za sebou, meziročně se zvýšily o 5,1 procenta. Jejich růst tak dál zrychlil. Proti loňskému květnu byly o 4,4 procenta vyšší také ceny v zemědělství. Meziročně dražší byly rovněž stavební práce a tržní služby pro firmy. Oznámil to ve středu Český statistický úřad. Ceny v průmyslu, zemědělství a stavebnictví byly vyšší také v meziměsíčním srovnání, ceny služeb dál stagnovaly na úrovni z předešlého měsíce.

Ceny u výrobců naznačují budoucí vývoj cen pro spotřebitele. Míra spotřebitelské inflace v květnu klesla na 2,9 procenta z dubnových 3,1 procenta. Na květnovém růstu cen se podepsalo hlavně zdražování pohonných hmot, meziročně naopak dále zlevnila řada potravin.

Ceny průmyslových výrobců loni v prosinci a letos v lednu stagnovaly, od té doby tempo jejich meziročního růstu zrychluje. Květnový růst o 5,1 procenta je stejně jako bylo už dubnové zvýšení cen v průmyslu o 4,6 procenta nejvýraznější od listopadu 2011. Vyšší byly v květnu proti loňsku ceny ropy a zemního plynu téměř o dvě třetiny a chemických látek a výrobků o 43,3 procenta. Ceny kovů a kovodělných výrobků se zvýšily o víc než desetinu. Klesly ceny dopravních prostředků o 3,7 procenta, ceny potravinářských výrobků, nápojů a tabáku se snížily o necelé procento.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy