VIDEO Nolan vyšle v Interstellaru astronauty do černé díry

Kultura Kultura
17. 5. 2014 15:57
Podívejte se na první celistvější ukázku z očekávané sci-fi tvůrce batmanovské trilogie Christophera Nolana. Matthew McConaghey povede misi za záchranu lidstva napříč galaxiemi i časem. Co opouští?
Podívejte se na první ukázku z filmu Christophera Nolana Interstellar. | Video:

Video - Sci-fi Interstellar od jednoho z nejvýraznějších tvůrců současného Hollywoodu Christophera Nolana dostává zřetelnější kontury v prvním celistvějším traileru.

Tajuplný blockbuster tvůrce batmanovské trilogie i kultovníh Počátku nebude zkoumat nic menšího než je smysl života. Oscarový herec Matthew McConaughey se jako astronaut vydá na mezigalaktickou misi napříč časem. Má proletět černou dírou, aby zachránil svět před hladomorem.

Interstellar Official Teaser Trailer #1 (2014)
Interstellar Official Teaser Trailer #1 (2014) | Video:

Příliš podrobností zatím nenabízí ani první plnohodnotný trailer. Podrobnosti o poslání mise zůstávají stále nejasné, zdá se ale, že se astronauti mají poohlédnout po novém místě, které by mohlo uživit celé lidstvo.

Z traileru i teaseru je ale zřejmé, že se Nolanovi fanoušci můžou těšit na ponuré barvy i hudbu Hanse Zimmera. Už z dřívějška je pak zřejmé, že McConaugheyho na doprovodí Jessica Chastain, Anne Hathaway a samozřejmě dvorní Nolanův herec Michael Caine.

Co přesně Nolan zamýšlí se dozvíme 6. listopadu, nyní se nechme okouzlit prvními záběry traileru převážně z pozemské "motivační" části filmu.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 1 hodinou

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy