Jaká je budoucnost kina Illusion?

Irena Hejdová Irena Hejdová
14. 2. 2006 8:30
Praha - Nedávno uzavřené kino Illusion znovu ožívá. Přesto nemusí být jeho budoucnost růžová...
Bio Illusion
Bio Illusion | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Novým nájemcem pražského Bia Illusion bude herec Pavel Trávníček, šéf divadla Skelet. Trávníček s majitelem objektu Aloisem Maceškou nyní dolaďují podmínky smlouvy; provoz by měl začít v březnu.

Trávníček, někdejší moderátor Dore-mi,  předložil Maceškovi koncepci, která mění někdejší kino v multikulturní prostor, v němž by měla probíhat filmová a divadelní představení, společenské akce a koncerty. "V podstatě jsme se dohodli a jsem rád. Chci, aby tento prostor dál sloužil kultuře," řekl Maceška.

Bio Illusion bylo jedním z posledních malých kin v centru města. Poslední čtyři roky měl kino v pronájmu dokumentarista Miloslav Šmídmajer. Ztrátový provoz ukončilo poslední filmové představení 31. ledna.

Trávníček dosud provozoval své lidové divadlo Skelet v paláci Blaník, v sále Městské knihovny, v divadelní kavárně na Vinohradech a v suterénu někdejšího Divadla hudby v Opletalově ulici.

Lidé věnující se převážně nekomerční filmové tvorbě se však shodují  na tom, co lze shrnout do slov: "Bio Illusion tedy nakonec nezanikne. Otázkou ale je, co bude nabízet a jestli má fungovat dál hlavně proto, aby poskytlo azyl průměrnému divadelnímu repertoáru a pořádání společenských akcí." 

O nedávném zániku kina Illusion si přečtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy