Bohemian Rhapsody, tedy film režiséra Bryana Singera o skupině Queen a jejím zpěvákovi Freddiem Mercurym, již tvůrcům vynesl Zlatý glóbus za nejlepší drama a sošku pro herce Ramiho Maleka, který ztvárnil titulní roli. V českých biografech snímek dosud vidělo 1,43 milionu diváků.
Film nazvaný podle jedné z nejznámějších písní skupiny zachycuje život extravagantního frontmana Queen od založení sestavy až po slavný koncert Live Aid. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny a často napjaté vztahy mezi jejími členy, k nimž kromě Mercuryho patřili kytarista Brian May, bubeník Roger Taylor a baskytarista John Deacon.
Nejvíce prostoru je však na plátně věnováno Mercurymu, jeho rozpolcené osobnosti i komplikovaným vztahům s rodinou a životnímu vystřízlivění poté, co onemocněl AIDS.
Přes nynější rekord Bohemian Rhapsody už není nejnavštěvovanějším filmem uplynulého týdnu v českých kinech, tato pozice náleží nové komedii režiséra a scenáristy Martina Horského nazvané Ženy v běhu.
Film vypráví o běhu matky a jejích tří dcer za rodinným štěstím a splněním přání zemřelého otce. O premiérovém víkendu Ženy v běhu vidělo téměř 178 tisíc diváků, utržily bezmála 27 milionů korun.
Na třetí místo z druhého klesl americký rodinný snímek Psí domov, který dva týdny po premiéře vidělo 65 tisíc lidí. Od premiéry již utržil 9,2 milionu korun.
Na čtvrtém místě skončila, a o jednu příčku si tak pohoršila, animovaná rodinná komedie Raubíř Ralf a internet. Videoherní záporák Ralf a jeho malá kamarádka Vanilopka von Šmak za měsíc přilákali do kin přes 133 tisíc návštěvníků.
Na pátém místě vstoupil do žebříčku americký thriller Úniková hra, o víkendu jej vidělo téměř 22 tisíc diváků.
Z tuzemské tvorby se na konec první desítky dostala ještě pohádka režiséra Marka Najbrta Čertí brko, kterou za deset týdnů vidělo 309 tisíc lidí.
Kamil Fila komentuje úspěch Bohemian Rhapsody na Zlatých glóbech