návštěvnost kin

Už ho vidělo přes 200 tisíc lidí. Vyšehrad: Fylm vede návštěvnost kin

Nekorektní sportovní komedie Vyšehrad: Fylm, která navazuje na oblíbený internetový seriál z roku 2016, o prodlouženém svátečním víkendu přilákala do kin přes 204 tisíc diváků. V úterý to uvedly distribuční společnost Bioscop a Unie filmových distributorů. Snímek s Jakubem Štáfkem v roli problematického fotbalisty Laviho vidělo o víkendu zhruba 173 tisíc lidí, další přišli na předpremiéry, a zejména v průběhu velikonočního pondělí.

Z českých filmů hranici 100 tisíc diváků za první víkend překročil od začátku pandemie jen hraný životopis běžce Emila Zátopka, jejž vidělo 108 tisíc lidí, a dokumentární film o Karlu Gottovi se 105 tisíci. Výsledky Vyšehradu tak konkurují spíše zahraničním titulům. Například velkorozpočtového hollywoodského Spider-Mana: Bez domova vloni v prosinci za první víkend spatřilo necelých 180 tisíc návštěvníků kin.

Před pandemií z českých filmů podobných čísel za první víkend dosáhly jen Anděl páně 2, na kterého přišlo 188 tisíc diváků, a Ženy v běhu se 177 tisíci. Oba snímky měly premiéru v roce 2019.

Zdroj: ČTK

Na novou bondovku už do kina přišlo 118 tisíc Čechů

Do čela návštěvnosti zdejších kin se hned po uvedení dostal film Není čas zemřít. Pětadvacátou bondovku, v níž agenta Jejího Veličenstva naposledy hraje Daniel Craig, o premiérovém víkendu vidělo 118 tisíc diváků, utržila 21 milionů korun. V pondělí to uvedla Unie filmových distributorů.

Na druhém místě tabulky je Zátopek, na kterého o víkendu dorazilo přes 10 tisíc lidí. Životopis slavného běžce od režiséra Davida Ondříčka za šest týdnů utržil přes 50 milionů. Třetí je komedie režiséra a scenáristy Petra Kolečka nazvaná Zbožňovaný. Snímek s Jiřím Bartoškou v hlavní roli za dva týdny vidělo přes 44 tisíc diváků.

Zdroj: ČTK

Film Zátopek už vidělo přes čtvrt milionu lidí

Žebříček víkendové návštěvnosti kin nadále vede Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Za čtyři týdny ho vidělo téměř 273 tisíc diváků. Druhý je akční Shang-Chi a legenda o deseti prstenech z komiksového světa Marvel, kterou za tři týdny zhlédlo přes 92 tisíc lidí. Dalších 17,5 tisíce lidí uplynulý víkend přišlo na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla, jejíž celková návštěvnost již přesáhla hranici 530 tisíc.

Z českých filmů skončila ještě na devátém místě komedie Jedině Tereza, na desátém Deníček moderního fotra a na 11. rodinný snímek Gump - Pes, který naučil lidi žít, vyplývá z údajů Unie filmových distributorů.

Zdroj: ČTK

Hartlův film už vidělo skoro 300 tisíc lidí

Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel režiséra Patrika Hartla se již třetí týden drží v čele tabulky návštěvnosti českých kin. Od premiéry ho vidělo 299 tisíc lidí, utržil 47,6 milionu korun. Na druhém místě skončila americká novinka Free Guy. Snímek, v němž Ryan Reynolds jako bankovní úředník zjistí, že je ve skutečnosti nehratelnou postavou ve videohře, o premiérovém víkendu zhlédlo přes 23 tisíc diváků, uvádí Unie filmových distributorů.

Na třetím místě tabulky je česká komedie režiséra a scenáristy Jana Haluzy Deníček moderního fotra s herci Jiřím Mádlem a Terezou Rambou. Za první víkend ji vidělo 26 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Pokračovat