Emma Smetana a Emma Drobná si zazpívají na vánočním koncertě Mariky Gombitové

4. 9. 2017 12:11
Koncert složený výhradně z autorských písní nachystala na 2. prosince do pražské Tipsport Arény slovenská zpěvačka Marika Gombitová. Mezi hosty se objeví i zpěvačka a moderátorka Emma Smetana a vítězka čtvrté řady soutěže Česko Slovenská SuperStar Emma Drobná. Marice se tak podle jejích slov splní dávné přání, aby její písničky žily i v podání mladých interpretů.
Emma Smetana bude zpívat na koncertě Mariky Gombitové její píseň Kam idú l‘udia? | Video: YouTube / Marika Gombitová

Zpěvačka a skladatelka Marika Gombitová dala dohromady seznam hostů svého předvánočního koncertu, který 2. prosince odehraje v pražské Tipsport Aréně.

K dříve ohlášeným Celeste Buckinghamové, Adamovi Mišíkovi, Tereze Kerndlové či Martinovi Chodúrovi, orchestru a dětskému sboru Coro Piccolo se přidala i vítězka čtvrté řady soutěže Česko Slovenská SuperStar Emma Drobná a také zpěvačka a moderátorka Emma Smetana. Ta zazpívá píseň Kam idú l‘udia? ze stejnojmenného alba z roku 1990. 

"Pozvání jsem přijala ze tří důvodů. Za prvé se mi líbí, že jde o večer složený výhradně z jejích autorských písní. Za druhé Mariku vnímám jako mimořádně silnou ženu, která se příkladným způsobem dokázala vyrovnat s osudem, a za třetí - Marika Gombitová jedním z mála předlistopadových umělců, kteří se dokázali dostat na vrchol československé pop-music, aniž by podlézali režimu a morálně se zdiskreditovali. Za to si jí vážím," říká Emma Smetana.

Mezi největší hity Mariky Gombitové, jež je od svých čtyřiadvaceti let kvůli následkům autonehody připoutaná na vozík, patří Koloseum, Paradiso, Úlomky spomienok nebo Zem menom láska.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy