Do Prahy míří Fleet Foxes, kapela se skvělými vícehlasy a odkazy na americký folkrock 60. let

14. 12. 2017 11:52
Hudební žně pokračují. Po oznámení tuzemských koncertů skupin Arcade Fire a Queens Of the Stone Age a silného line-upu festivalu Aerodrome nyní přichází na řadu americká indefolková skupina Fleet Foxes. V České republice zahraje poprvé 2. července 2018 v pražské Lucerně. Přiveze s sebou i nové album Crack-Up.
Video: Fleet Foxes / YouTube

Indiefolková akustická hudba kapely Fleet Foxes se vyznačuje harmonickými vícehlasy a melancholickou atmosférou. Zalíbit by se tak mohla třeba fanouškům kapely Mumford & Sons, Mamas and Papas nebo třeba Crosby, Stills, Nash & Young. 

Fleet Foxes se dali dohromady na předměstí Seattlu kolem roku 2006, kdy se zpěvák a kytarista Robin Pecknold na škole seznámil s kytaristou Skylerem Skjelsetem.

O dva roky později vydali EP Sun Giant a následně plnohodnotný debut. S druhou deskou Helplessness Blues se kapela rozrostla na šest členů. Nahrávka získala nominaci na Grammy. 

Třetí album Crack-Up, pojmenované podle stejnojmenné eseje F. Scotta Fitzgeralda, vyšlo letos. Do Prahy kapela přijede během letního turné. 

Vstupenky stojí 890 korun, později se cena zvýší na 990, resp. 1190 Kč.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Kosovo bude bojkotovat předání Nobelovy ceny Handkemu

Kosovo se rozhodlo bojkotovat slavnostní předání Nobelovy ceny za literaturu Rakušanovi Peteru Handkemu, který je kritizován kvůli prosrbským postojům za války v bývalé Jugoslávii. Ceremoniál se uskuteční příští týden ve Stockholmu a kosovský velvyslanec se nezúčastní "kvůli kontroverznímu Peterovi Handkemu, který je přítelem a stoupencem Miloševičovy politiky", jak informoval kosovský ministr zahraničí. Handke roku 2006 vystoupil na pohřbu bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče. Toho předtím navštívil ve vězení v Haagu. Kosovo je bývalou jihosrbskou provincií. Právě Miloševičovi je připisována hlavní role při rozdmýchávání nacionalistických vášní v 90. letech minulého století a rozpoutání několika válek v oblasti bývalé Jugoslávie, mimo jiné právě v Kosovu.

Zdroj: AFP/ČTK
Další zprávy