Do Prahy míří Fleet Foxes, kapela se skvělými vícehlasy a odkazy na americký folkrock 60. let

14. 12. 2017 11:52
Hudební žně pokračují. Po oznámení tuzemských koncertů skupin Arcade Fire a Queens Of the Stone Age a silného line-upu festivalu Aerodrome nyní přichází na řadu americká indefolková skupina Fleet Foxes. V České republice zahraje poprvé 2. července 2018 v pražské Lucerně. Přiveze s sebou i nové album Crack-Up.
Video: Fleet Foxes / YouTube

Indiefolková akustická hudba kapely Fleet Foxes se vyznačuje harmonickými vícehlasy a melancholickou atmosférou. Zalíbit by se tak mohla třeba fanouškům kapely Mumford & Sons, Mamas and Papas nebo třeba Crosby, Stills, Nash & Young. 

Fleet Foxes se dali dohromady na předměstí Seattlu kolem roku 2006, kdy se zpěvák a kytarista Robin Pecknold na škole seznámil s kytaristou Skylerem Skjelsetem.

O dva roky později vydali EP Sun Giant a následně plnohodnotný debut. S druhou deskou Helplessness Blues se kapela rozrostla na šest členů. Nahrávka získala nominaci na Grammy. 

Třetí album Crack-Up, pojmenované podle stejnojmenné eseje F. Scotta Fitzgeralda, vyšlo letos. Do Prahy kapela přijede během letního turné. 

Vstupenky stojí 890 korun, později se cena zvýší na 990, resp. 1190 Kč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy