Pražské jaro hlásí: Zahajovací koncert je vyprodaný, na všechna ostatní vystoupení lístky ještě jsou

Kultura Kultura
14. 12. 2017 11:35
Zahajovací koncert festivalu Pražské jaro 2018 - Má vlast v podání České filharmonie s dirigentem Tomášem Netopilem - se sice vyprodal během deseti minut, na dalších 49 koncertů však ještě lístky jsou. Podle tiskového mluvčího Pavla Trojana se volné kapacity pohybují od desítek do stovek na každý koncert, včetně pocty Leonardu Bernsteinovi a vystoupení souborů staré hudby Monteverdi Choir a English Baroque Soloists. Hlavní dramaturgickou linkou festivalu bude připomínka 100. výročí založení Československa, závěrečný koncert 3. 6. bude patřit Slovenské filharmonii s novým šéfdirigentem Jamesem Juddem. Festival nabídne celkem 50 koncertů, rezidenčním umělcem bude houslista Julian Rachlin.
Leonard Bernstein (1918-1990) v Praze. Zde řídil v rámci Pražského jara orchestr České filharmonie ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Příští rok si festival Bernsteina připomene.
Leonard Bernstein (1918-1990) v Praze. Zde řídil v rámci Pražského jara orchestr České filharmonie ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Příští rok si festival Bernsteina připomene. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 21 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy