Pražské jaro hlásí: Zahajovací koncert je vyprodaný, na všechna ostatní vystoupení lístky ještě jsou

Kultura Kultura
14. 12. 2017 11:35
Zahajovací koncert festivalu Pražské jaro 2018 - Má vlast v podání České filharmonie s dirigentem Tomášem Netopilem - se sice vyprodal během deseti minut, na dalších 49 koncertů však ještě lístky jsou. Podle tiskového mluvčího Pavla Trojana se volné kapacity pohybují od desítek do stovek na každý koncert, včetně pocty Leonardu Bernsteinovi a vystoupení souborů staré hudby Monteverdi Choir a English Baroque Soloists. Hlavní dramaturgickou linkou festivalu bude připomínka 100. výročí založení Československa, závěrečný koncert 3. 6. bude patřit Slovenské filharmonii s novým šéfdirigentem Jamesem Juddem. Festival nabídne celkem 50 koncertů, rezidenčním umělcem bude houslista Julian Rachlin.
Leonard Bernstein (1918-1990) v Praze. Zde řídil v rámci Pražského jara orchestr České filharmonie ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Příští rok si festival Bernsteina připomene.
Leonard Bernstein (1918-1990) v Praze. Zde řídil v rámci Pražského jara orchestr České filharmonie ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Příští rok si festival Bernsteina připomene. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 7 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy