Vrcholí divadelní sezona, premiéry budou mít Schillerova klasika, příběh z metra i špičkový tanec

ČTK Kultura ČTK, Kultura
3. 5. 2018 10:49
Necelé dva měsíce zbývají do divadelních prázdnin. Do té doby bude v Praze k vidění nové nastudování klasického dramatu Friedricha Schillera, inscenace pohybového souboru Spitfire Company či premiéra opery Nabucco v režii Josého Cury. Divadlo v Dlouhé chystá druhý režijní projekt dua Skutr, Letní shakespearovské slavnosti zase komedii s Martinem Dejdarem a Ondřejem Pavelkou.

Na Varýýýýý! Herci komedie VELETOČ Přemysl Pálek, Eva Holubová, Sabina Remundová, Marian Roden a v neposlední řadě Iva Janžurová, která tuto zbrusu novou komedii zároveň napsala, na cestě za prvním publikem. Držte nám palce. Vážení diváci z Karlových Varů, těšíme se na Vás!

Zveřejnil(a) Divadlo Kalich dne NaN. undefined NaN

Iva Janžurová: Veletoč

Poslední premiérou Divadla Kalich v této sezoně bude groteskní komedie herečky Ivy Janžurové nazvaná Veletoč. V režii divadelníka a výtvarníka Šimona Cabana kromě autorky účinkují Eva Holubová, Marian Roden či Sabina Remundová.

Janžurová hru napsala na námět kolegyně Jany Paulové. Veletoč vypráví o idylických sourozencích, panovačné Božence a poslušném Arnoštovi, kterého sestra před lety oženila se zámožnou Helgou. Tato "manželská trojka" se však nečekaným veletočem ocitne "pohromadě, propletená a zamotaná vzájemně neslučitelnými osobními snahami", slibují autoři.

Premiéra 9. května, repríza 17. června, Divadlo Kalich, Praha.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy