Zlikviduje nouzový stav divadla a kulturu v Česku? Poskytneme půjčky, říká Zaorálek

DVTV DVTV
13. 3. 2020 15:10
Přijali jsme první kroky, schválili jsme půjčky malým a středním podnikům, budeme poskytovat půjčky na půl milionu korun na provozní věci, říká ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD. V pátek se dnes sešel se zástupci nezávislé divadelní scény kvůli řešení dopadu omezení veřejných produkcí.
Budeme poskytovat půjčky na půl milionu korun na provozní věci, říká ministr kultury. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy