Obrazem: Batman, Star Wars i herní postavy. Nejlepší kostýmy z pražského Comic-Conu

Obrazem: Batman, Star Wars i herní postavy. Nejlepší kostýmy z pražského Comic-Conu
Kromě hvězdných hostů jako herce Iana McDiarmida, známého coby císaře Palpatina z Hvězdných válek, budili největší pozornost cosplayeři neboli lidé v kostýmech svých oblíbených postav. Ti nejlepší napodobují účesy, líčení i oblečení, zároveň se vžívají do role.
Fotograf Aktuálně.cz Libor Fojtík čtyřem desítkám z nich udělal portrét u stěny nedaleko jednoho ze schodišť O2 universa. Na snímku je Venom z marvelovského univerza.
Klasikou všech Comic-Conů jsou postavy ze sci-fi ságy Star Wars. Letos se po areálu pohyboval mimo jiné model robota R2-D2. "Byl vyroben pomocí 3D tisku a elektroniky. Jezdím s ním na různé akce a většinou má velký úspěch," řekl jeho majitel Radek Voltr agentuře ČTK.
Tuskenové z pouštní planety Tatooine, také ze světa Star Wars.
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík Libor Fojtík
Aktualizováno 17. 4. 2023 6:18
Až 20 tisíc příznivců popkultury od Star Wars po japonské anime dorazilo o víkendu na Comic-Conu v pražské hale O2 universum. Kromě hvězdných hostů jako herce Iana McDiarmida, známého coby císaře Palpatina z Hvězdných válek, budili pozornost zejména cosplayeři v kostýmech svých oblíbených postav z filmů, seriálů či her. Fotograf Aktuálně.cz Libor Fojtík čtyřem desítkám z nich udělal portrét.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

České dráhy zahájily prodej lístků na noční vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej lístků na noční sezonní vlaky do Polska k Baltskému moři. Vlaky budou jezdit z Bohumína do mořských letovisek od 23. června do 3. září. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ceny začínají na 578 korunách za jednosměrnou jízdenku. Do Polska k Baltskému moři jezdí z Prahy také autobusy FlixBus.

Noční vlaky Českých drah budou vyjíždět z Bohumína do Polska každý den. Do Kolobřehu pojede spoj Pirat v 21:18 s příjezdem po osmé ranní. V tomto vlaku nebude lůžkový vůz, lze zakoupit lístky pouze do klasických vozů první a druhé třídy. Dva lůžkové vozy nabídne druhý spoj Wydmy, který pojede z Bohumína do mořských letovisek Hel a Leba přes města Gdaňsk a Gdyně. Vyjíždět bude v 19:14, v Gdaňsku bude před pátou ráno, v poslední zastávce Leba zhruba v půl osmé ráno.

Cena jednosměrné jízdenky začíná na 578 korunách. Do prvního spoje do Kolobřehu 23. června lze podle dnešní nabídky e-shopu Českých drah zakoupit lístek za 699 Kč.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Cena plynu je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 23,50 eura (zhruba 557 Kč) za megawatthodinu (MWh). To představuje nejnižší úroveň od června 2021, uvedla agentura DPA.

Cena plynu pro evropský trh má klesající tendenci od konce loňského roku a komodita od té doby prudce zlevnila. Její cena se začala zvyšovat předloni a pak výrazně loni na jaře po začátku války na Ukrajině. Rekordních téměř 350 eur za MWh se platilo loni v létě. Zastavení dodávek ruského plynu vyvolalo obavy z energetické krize.

Letos velkoobchodní ceny plynu klesají díky mírnější zimě, opatřením na snížení spotřeby plynu a solidním zásobám a dodávkám. Zásobníky v EU jsou nyní plné zhruba z 66 procent. Cena plynu na burze je teď hluboko pod úrovní administrativně stanoveného stropu v České republice, který činí 2500 Kč za MWh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy