reklama
 
 

Cirk La Putyka spojil síly s kolegy ze Rwandy. Společnou práci představí na Letní Letné

14. 7. 2017 11:25
Unikátní projekt, v němž se pod jedním šapitó sejdou akrobaté, tanečníci, herci a muzikanti ze Rwandy, České republiky a Kanady, představí na Letní Letné český soubor Cirk La Putyka. Premiéra hry Hit, Tell the Difference se uskuteční 17. srpna a zahájí tak Festival české novocirkusové tvorby na Letní Letné. Festival bude do 3. září, představení se bude hrát pouze na Letné, a to sedmkrát. Lístek stojí 590 Kč.

Hit, Hit, Tell the Difference je projekt o kulturních nárazech a o nárazech poetik Cirku La Putyka a rwandské skupiny Future Vision Acrobat. Vznikal v Praze i přímo ve Rwandě, kde principál Rostislav Novák mladší i s částí souboru zkoušel spolu s rwandskými artisty a umělci.

"Byl to pro mne jeden z nejsilnějších životních zážitků. Potkal jsem lidi, jejichž osudy jsou neuvěřitelně zajímavé, silné, radostné i bolestné. Potkal jsem děti i dospělé, kteří mají talent od Boha. Byl jsem okouzlen krásou rwandské přírody, byl jsem fascinován tím, jak vysoko dokážou akrobaté ze Rwandy skákat," vzpomíná.

"Do Prahy přijede deset umělců ze Rwandy, někteří z nich jsou děti, někteří sirotci, někteří bez domova, někteří muzikanti, někteří flyeři, někteří akrobaté. Ti se potkají s členy Cirku La Putyka a jejich hosty."

Na jevišti návštěvníci uvidí i nejlepšího českého skokana na trampolíně Naima Ashaba. Hudbu pro projekt skládá frontman skupiny Walk Choc Ice Jan Křížek a člen Blue Effect společně s kmenovým zpěvákem Cirku La Putyka Andrejem Rádym.

K projektu vzniká také dokumentární film, který půjde do kino distribuce v roce 2018. Ukázky z filmu budou k vidění již na letošním ročníku festivalu Letní Letná, kde se bude zároveň točit i další materiál dokumentu.

Hit Cirku La Putyka není jedinou premiérou v rámci Festivalu české novocirkusové tvorby na Letní Letné.

Nové představení Kolaps uvede novocirkusový soubor Losers Cirque Company. S pražskou premiérou představení Hrdinky míří na Letnou také vzdušné akrobatky z Cirkusu TeTy. Dámy opět předvedou neobvyklé formy visuté akrobacie společně s prvky fyzického divadla. Vážné téma pojaté s nadsázkou si pro své představené Hello, Polly! pak zvolilo české Duo Hand to Violin. Premiéra proběhne právě na Letné.

autor: Hana Slívová | 14. 7. 2017 11:25

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama