reklama
 
 

Výzva pro mladé muzikanty: Zahraj si s filharmonií!

27. 8. 2013 12:31
Česká filharmonie vypsala soutěž pro muzikanty a skladatele

Praha - Česká filharmonie chce oslovit mladé české muzikanty a komponisty. Vypsala přehrávku nazvanou Zahraj si s Českou filharmonií a skladatelskou soutěž. Jde zároveň o první příspěvek orchestru k nadcházejícímu mezinárodnímu projektu Rok české hudby 2014.

Nejlepší hudebníci a pěvci budou moct s filharmoniky vystoupit ve Dvořákově síni Rudolfina na mimořádném koncertu, který se uskuteční 29. ledna příštího roku.

Vítězná skladba se stane součástí repertoáru abonentních koncertů v jubilejní 120. sezoně 2015/2016. Autor vítězného díla navíc získá stotisícovou odměnu.

Čtěte také
Krize je pryč, stoupáme, říká šéf České filharmonie

Přední český orchestr vedený světoznámým šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem tím chce podpořit mladé talenty a přizvat je ke spolupráci. "Věřím, že na podzim najdeme skvělé mladé hudebníky a budeme překvapeni jejich kvalitou, technickou i výrazovou," uvedl Bělohlávek.

Podmínkou k přihlášení do přehrávky je česká státní příslušnost a věkové omezení do 21 let. Zájemci se mohou hlásit do konce října. Následně budou rozděleni do dvou věkových kategorií. Porotu budou tvořit samotní filharmonici i šéfdirigent Bělohlávek.

Skladatelé budou komponovat pro symfonický orchestr, nikoliv pro sólový nástroj či hlas s doprovodem orchestru. Dílo nesmí přesáhnout 15 minut, odevzdat ho mají do konce června příštího roku.

autoři: Kultura, ČTK | 27. 8. 2013 12:31

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama