Respect festival bude. Ale jedná o náhradě za Štvanici

Kultura ČTK Kultura, ČTK
4. 6. 2013 15:18
Velkou vodou jsou ohrožená i místa konání United Islands
Teakaft.
Teakaft. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Přestože povodně zatopily jižní cíp pražského ostrova Štvanice, hudební Respect festival se uskuteční v původním termínu 15. a 16. června, ale pravděpodobně na jiném místě. Náhradní místa konání akce jsou stále v jednání, aktuální informace budou zveřejněny na www.rachot.cz.

"Z plánovaného místa nejspíš celý festival přesuneme, buď na jiné místo na Štvanici, nebo někam úplně jinam. Vše záleží na aktuální situaci," řekl za pořadatele Filip Šebek.

Festivalový areál se na zatím nepotvrzeném místě veřejnosti otevře v sobotu 15. června ve 13:30, kdy vystoupí nejdříve americko-britsko-turecký projekt MLM, následovat bude íránský perkusionista Mohamad Reza Mortazavi a následně Alžířanka Hasna El Becharia. V neděli 16. června opět od 13:30 zahájí program kolumbijský písničkář Ivan Gutiérrez s projektem Madera.

Za hvězdy festivalu lze pokládat kapelu Terakaft, jejíž styl je označován jako pouštní rock. Z černého kontinentu přijede také soubor King Ayisoba, představitel žánru zvaného hiplife. Jde o dominantní styl současné Ghany, fúzi rapu, tanečního highlife a reggae. Ani letos nepřijdou na Respect festivalu zkrátka fanoušci flamenca. Po loňském úspěchu zpěváka Duquendeho se tentokrát představí Jaco Abel. Hráč na elektrickou kytaru vystoupí společně s nejnovějším objevem žánru, zpěvákem Salaoem a dalšími zkušenými flamencovými hudebníky.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Problémy s velkou vodou může mít i festival United Islands, který se má 21. a 22. června konat nejen na ostrovech, ale také v parcích, sadech a zahradách. Scény jsou naplánovány do prostor na Kampě, Petříně a v Kinského zahradě, s koncerty se počítalo i v klubu Jazz Dock na pontonu na břehu Vltavy, který je od pondělí pod vodou. Letos není součástí nového areálu Střelecký ostrov, protože prochází nutnou rekonstrukcí.

"Nechceme podléhat panice, jsme si vědomi, že nás voda může zasáhnout, ale festival určitě bude, stejně jako pokaždé v jeho desetileté historii," sdělil dramaturg festivalu David Gaydečka s tím, že pořadatelé budou reagovat podle vývoje situace.

 

Právě se děje

Další zprávy