Mimoňové porážejí Machry i monstra z Pacific Rim

Kultura Kultura
15. 7. 2013 12:28
Americkým kinům vládnou Já, Padouch 2, Machři 2, a Pacific Rim - Útok na Zemi
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Animovaný hit Já, padouch 2 od Pierra Coffina a Chrise Renauda neopustil první pozici americké filmové návštěvnosti a porazil těžkou konkurenci v podobě populární komedie a bitvy s příšerami.

Steve Carell propůjčuje hlas napravenému zlosynovi Gruovia sám nyní za pomoci armády „mimoňů" bojuje proti skutečným padouchům  mimo jiné i díky finanční injekci 229,23 miliónů dolarů.

Foto: Reuters

Americký komediální herec Adam Sandler se sice v poslední době netěší přízni kritiků, jeho filmy však slaví dlouhodobý úspěch. Machři 2, režírováni jeho spolupracovníkem Dennisem Duganem, navazující na film z roku 2010, se tedy navzdory odsuzujícím recenzím vyšvihli na druhé místo a přes první víkend vydělali 42,5 miliónů dolarů.

Novou porci dětinské zábavy si hlavní hrdina Lenny Feder (Sandler) užije poté, co se s rodinou přestěhuje do maloměsta, kde kdysi vyrůstal. Poslední den školního roku odstartuje bláznivé události, které přiživují děti, staří známí i nové (a často velmi šílené) figurky v okolí.

Třetí místo připadlo očekávanému sci-fi velkofilmu Pacific Rim - Útok na zemi, který jeho režisér Guillermo del Toro popsal jako „krásnou báseň pro obří monstra". Nejčistší letní zábava v podobě obřích robotů bojujících s příšerami z jiné dimenze posbírala většinou pozitivní kritické reakce, ale zatím získala pouze 38, 3 miliónů.

Režisér Paul Faig a jeho hvězdy Sandra Bullock i Melissa McCarthy si mohou blahopřát. Akční komedii Drsňačky se již podařilo vydělat víc jak dvojnásobek svého rozpočtu. - 112, 36 miliónů dolarů.

Jako jediný z této pětice je Osamělý jezdec od Gora Verbinskiho jednoznačným propadákem, jak po strance kritické, tak návštěvnosti, která mu vynesla pouze 71,1 miliónů. Naděje společnosti Disney na novou  filmovou sérii zůstanou pravděpodobně stejně nesplněné jako v případě loňského Johna Cartera.

Machři 2 vstupují do českých kin 15. srpna.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy