Kreslený Dracula překonal Willise a pokořil rekord

Kultura Kultura
1. 10. 2012 16:06
Americké návštěvnosti kralují animák Hotel Transylvánie a sci-fi snímek Looper
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejnavštěvovanějšími filmy víkendu se v USA opět staly dvě z pátečních novinek. Animované komedii odehrávající se v hororovém prostředí Hotel Transylvánie, filmovému debutu režiséra Genndyho Tartakovskyho, se podařilo dosáhnout nového rekordu v zářijových premiérových víkendech - rychle získala 43 miliónů dolarů, víc jak polovinu vlastního rozpočtu.

„Hotel" byl obecenstvu poprvé předveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, stejně jako druhý nejnavštěvovanější snímek konce září - Looper, nový příběh o cestování časem. Kuriózní dvojroli si zde pod režisérskou taktovkou Riana Johnsona zahráli Bruce Willis a Joseph Gordon-Levitt. Za prozatímním vítězem sci-fi příběh významně zaostává - na kontě nicméně má 21,2 miliónů.

Foto: Aktuálně.cz

Na třetí pozici se propadla Patrola (The Watch) od Davida Ayera, jejíž policejní důstojníci Gyllenhaal a Peňa zištně od Američanů přijali 26,17 miliónů dolarů. Za nimi sbírá peníze poloslepý Gus v podání Clinta Eastwooda. Sportovní drama Trouble with the Curve od Roberta Lorenze vydělalo 23,72 miliónů. Pro zděšení Jennifer Lawrence v hororu House at the End of The Street od Marka Tonderaie vybylo páté místo a dosavadní zisk 22,2 miliónů dolarů.

Mezi méně úspěšnými novinkami můžeme nalézt Ladíme! (Pitch Perfect), hudební komedii Jasona Mooreho (6. místo, 5,2 miliónů) a Wont´ Back Down, drama Daniela Barnze (10. místo, 2,7 miliónů).

Hotel Transylvánie se odehrává ve stejnojmenném rekreačním objektu, který založil samotný hrabě Drákula (s hlasem Adama Sandlera), aby poskytl utlačovaným strašidlům útočiště před obávanými lidmi. Ze všech nejvíc chce ochránit svoji dceru Mavis (Selena Gomez), která brzy bude mít 118. narozeniny. Na večírek přijíždějí takoví známí jako Frankensteinův netvor (Kevin James) a jeho choť Eunice (Fran Drescher), mumie Murray (Cee Lo Green), vlkodlak Wayne (Steve Buscemi) a jeho žena Wanda (Molly Shannon), neviditelný muž Griffin (David Spade) a mnozí další. Mavis se chce seznámit s okolním světem, v čemž jí úzkostný otec brání. Řád hotelu i život Drákuly s Mavis jsou prudce narušeny návštěvou prvního lidského hosta Jonathana (Andy Samberg).

Hotel Transylvánie se v českých kinech objeví 4. října, Looper o týden později.  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

Další zprávy