Revival jsem nepsala jako komedii, říká Alice Nellis

Kultura Kultura
10. 7. 2013 16:23
Režisérka odpovídala v online rozhovoru na otázky o své nové komedii Revival
Alice Nellis na letošním karlovarském festivalu.
Alice Nellis na letošním karlovarském festivalu. | Foto: kviff.com

Online - Česká režisérka Alice Nellis natočila komedii Revival o stárnoucích muzikantech, kteří se po čtyřiceti letech sejdou ke comebackovému turné. Připouští přitom, že ze začátku příběh jako velkou zábavu nepojímala: „Já jsem to ani moc jako komedii ze začátku nepsala. Ono to tak spíš nějak dopadlo. Jinak by to totiž bylo asi opravdu velmi smutné," odpověděla režisérka na jeden z dotazů čtenářů Aktuálně.cz.

Snímek s předními českými a slovenskými herci Bolkem Polívkou, Karlem Heřmánkem, Miroslavem Krobotem a Mariánem Geišbergem vstupuje tento týden do českých kin. Připsal si už na své konto první úspěch - na festivalu v Karlových Varech, kde se promítal v předpremiéře, získal Cenu diváků.

Setkal se přitom s ne už tak jednoznačným ohlasem u filmových recenzentů. „Film člověk netočí, aby se líbil všem. A myslím, že to, že se líbí divákům - a diváky filmového festivalu považuji za celkem poučené diváky - je pro mě důležitější. Kritici se na film nedívají tak, aby se jim líbil, nebo nelíbil, ale aby ho v práci mohli rozebrat, takže je to zase jiný pohled. A samozřejmě, mají právo na svůj názor," uvedla Alice Nellis.

Kromě Revivalu došlo mimo jiné i na otázky na připravované projekty: film Andělé podle prózy Michala Viewegha nebo divadelní představení o Julesu Verneovi. Všechny odpovědi Alice Nellis na otázky čtenářů Aktuálně.cz si přečtěte níže.

Čtěte také
MFF KV 2013: Revival útočí lehkým stylem jen na bránice

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 3 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy